S, 23.09.2023.

Hersonas apgabalā applūdušas 46 apdzīvotās vietas

LETA/INTERFAX-UKRAINE
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanas dēļ Hersonas apgabalā līdz piektdienas rītam applūdušas 46 apdzīvotas vietas, paziņojis Valsts ārkārtējo situāciju dienesta civilās aizsardzības pasākumu organizēšanas departamenta direktors Viktors Vitoveckis.

"Ir applūdušas 46 apdzīvotas vietas, tai skaitā 14 apdzīvotas vietas pagaidu okupētajā teritorijā. Aptuvenais iedzīvotāju skaits, kuri varētu būt cietuši, ir 60 000. Ja mēs ņemam kopējo ainu Hersonas apgabalā, tad kaut kur ap 600 kvadrātkilometru šobrīd ir zem ūdens, no kuriem 30% ir Dņepras labajā krastā un aptuveni 70% ir Dņepras kreisajā krastā," televīzijā paziņoja Vitoveckis.

Viņš norādīja, ka glābēji jau evakuējuši 2336 cilvēkus.

"Iesaistīti 35 autobusi, ir transporta rezerves, rezervē ir arī vilciens. (..) Teritorijā, ko kontrolējam, tehnika un līdzekļi ļauj mums sasniegt jebkuru cietušo apdzīvotu vietu. Evakuācija turpinās," sacīja Vitoveckis.

Viņš arī atgādināja, ka dienu iepriekš Hersonas apgabalā divi glābēji tika ievainoti, jo Krievija apšaudīja zonas, no kurām tiek evakuēti civiliedzīvotāji.

"Viņi atrodas slimnīcā. Viņu stāvoklis ir stabils. Mēs ar viņiem pastāvīgi sazināmies. Ārsti sniedz visu iespējamo medicīnisko palīdzību," precizēja Vitoveckis.

Pēc viņa teiktā, ārkārtas situācijas seku likvidēšanā reģionā pašlaik ir iesaistīti vairāk nekā 800 cilvēki no Valsts ārkārtējo situāciju dienesta un tiek izmantoti vairāk nekā 170 transportlīdzekļi, kā arī iesaistīta Valsts policija un apgabalu valsts pārvaldes komunālie dienesti.

Vitoveckis norādīja, ka saskaņā ar meteorologu prognozēm tuvākajā laikā Hersonā gaidāma ūdens līmeņa pazemināšanās ar īslaicīgu paaugstināšanos par vienu līdz pieciem centimetriem. Tajā pašā laikā paaugstinās ūdens līmenis Inhulecas upes gultnē, tāpēc vairākas apdzīvotās vietas Mikolajivas un Hersonas apgabalos ir applūdušas.

"Hersonā mēs varam novērot pat nelielu ūdens līmeņa pazemināšanos. Situācija stabilizējas. Pašlaik ūdens līmenis ir 5,4 metri. Tajā pašā laikā saglabājas ļoti daudz jau applūdušu apdzīvotu vietu. Savukārt Dņepras lejpusē, Inhulecas upē ūdens līmenis pašlaik paaugstinās," viņš piebilda.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais