Pk, 22.09.2023.

Siliņas izvirzīšana premjera amatam - ļoti gudrs un pārdomāts lēmums, uzskata Šuvajevs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Saeimas deputāts Andris Šuvajevs.
Saeimas deputāts Andris Šuvajevs. Foto: Paula Čurkste/LETA

"Jaunās vienotības" (JV) lēmums par Ministru prezidenta amata kandidāti izvirzīt labklājības ministri Eviku Siliņu (JV) ir "ļoti gudrs un pārdomāts", uzsver partijas "Progresīvie" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Šuvajevs.

"Progresīvo" viens no līderiem atzīmēja, ka Siliņa sevi ļoti labi ir apliecinājusi vasarā notikušajās JV, "Progresīvo" un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarunās par labklājības jomas jautājumiem.

Labklājības ministre ieklausījās "Progresīvo" skatījumā, kas partijas politiķiem ļāvis secināt, ka Siliņa saprot "Progresīvo" redzējumu.

Vaicāts, vai tad, ja arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs nominētu Siliņu, "Progresīvie" strādātu politiķes vadītā valdībā, "Progresīvo" līdzpriekšsēdētājs skaidroja, ka partijai vēl iekšēji būs jāpieņem lēmums attiecībā uz JV virzīto kandidāti. Reizē ar šo procesu "Progresīvie" nekavēsies, un Šuvajevs neredz iemeslu, kāpēc, lai partija Siliņu potenciāli neatbalstītu.

Kā ziņots, JV kopsapulcē un frakcijā un "Vienotības" domes sēdē šodien nolemts labklājības ministri Siliņu izvirzīt kā JV Ministru prezidenta amata kandidāti.

JV virzītā valdības vadītāja amata kandidāte ievēlēta 14.Saeimā no JV saraksta. Vidzemes vēlēšanu apgabalā Siliņa ieguva trešo labāko rezultātu no JV kandidātiem, saņemot 4509 plusus un 2154 svītrojumus.

"Jaunās vienotības" premjera amata kandidāte dzimusi 1975.gadā. Viņa studējusi Latvijas Universitātē, iegūstot bakalaura grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju, kā arī Rīgas Juridiskajā augstskolā, iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē un starptautiskajās tiesībās un Eiropas tiesībās.

Siliņa bijusi individuāli praktizējoša zvērināta advokāte, kā arī izdevniecības "Tēva mantojums" dibinātāja.

2011.gada novembrī politiķe kļuva par iekšlietu ministra padomnieci juridiskajos jautājumos, bet 2013.gada janvārī par Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentāro sekretāri. 2018.gada septembrī Siliņa atkārtoti kļuva par IeM parlamentāro sekretāri.

Siliņa 2018.gada oktobrī kandidēja 13.Saeimas vēlēšanās JV sarakstā.

2019.gada februārī viņa atstāja IeM parlamentārās sekretāres amatu un kļuva par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentāro sekretāri.

Kopš 2022.gada decembra līdz ar Kariņa otrās valdības darba sākumu Siliņa ir labklājības ministre. Politiķe arī ir JV lielākās partijas "Vienotība" valdes locekle.

Jau vēstīts, ka ierasti pēc konsultēšanās ar politiķiem Valsts prezidents atbilstoši Satversmei nominē premjera kandidātu.

Kā ziņots, Ministru prezidents Kariņš pirmdien paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata un vairs atkārtoti nepretendēs uz šo amatu. Kariņš ceturtdien Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam iesniegs dokumentu par valdības demisiju.

Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS - 16, bet "Progresīvajiem" - 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu.

AS ir 15 parlamentārieši un NA - 13 deputātu vietas.

Opozīcijas partijai "Stabilitātei" ir desmit mandāti un "Latvija pirmajā vietā" - astoņas vietas parlamentā. Tāpat Saeimā ir divi pie frakcijām nepiederoši deputāti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais