S, 30.09.2023.

Noskaties! ⟩ Mākslīgais intelekts Latvijā: revolūcija vai tikai izklaide?

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Mākslīgais intelekts (MI) ir kļuvis par būtisku daļu no Latvijas sabiedrības digitālo prasmju kopuma. Arvien vairāk dažādās nozarēs MI tehnoloģijas veicina inovācijas un darba efektivitāti. Tas ir sācis ietekmēt ikdienas dzīvi, radot gan izbrīnu, gan jautājumus par to, kā tas var mainīt mūsu nākotni.

Mākslīgais intelekts ir zinātnes nozare, kas saistīta ar datorprogrammām un tehnoloģijām, kuras ļauj datoriem veikt uzdevumus, kas citādi prasītu cilvēka intelektu un prasmes. Tas ietver algoritmu izmantošanu un datu analīzi, ļaujot datoriem "domāt" un "mācīties" no informācijas, lai veiktu dažādus uzdevumus.

Tomēr sabiedrībā rodas pamatoti jautājumi, kas skar datu drošību un radītā darba autentiskumu. Vai MI jāutver kā palīgrīks veicamajā darbā, vai arī tas ir mūsu prasmju aizvietotājs?

Savu viedokli par MI izmantošanu ikdienā sniedza docents Matīss Zvaigzne - Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas dizaina katedras vadītājs un Emīls Trauliņš – WRONG Digital Fotogrāfs un sociālo mediju satura veidotājs.

Vairāk uzzini video!

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu