Pk, 22.09.2023.

Rinkēvičs: Zaudējumu reģistra izveide ir mūsu solidaritātes apliecinājums Ukrainai

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Ir svarīgi uzsākt zaudējumu reģistra darbību, lai dokumentētu milzīgo kaitējumu, kas radies Krievijas agresijas pret Ukrainu rezultātā, Latvijas un Eiropas Padomes (EP) organizētā augsta līmeņa tieslietu ministru sanāksmē, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs uzsver, ka Latvija kā EP prezidentūra sevišķi koncentrējas uz atbalstu Ukrainai un Krievijas saukšanu pie atbildības par pastrādātajiem noziegumiem. Reģistrs ir nozīmīgs solis starptautiska kompensāciju mehānisma izveidē. Vienlaikus esošajā ģeopolitiskajā situācijā ir būtiski stiprināt demokrātiju un tiesiskumu.

Uzrunā Rinkēvičs izteica atzinību EP par īpaša Ukrainai nodarīto zaudējumu reģistra darbības uzsākšanu un aicināja valstis, kas vēl nav to izdarījušas, pievienoties reģistram, tādējādi apliecinot solidaritāti un atbalstu Ukrainai.

Jau vēstīts, ka šodien Rīgā, "Hanzas peronā", notika EP organizēta augsta līmeņa tieslietu ministru sanāksme, kurā tiks lemts par tālākajiem soļiem, lai nodrošinātu Krievijas atbildību par pastrādātajiem noziegumiem Ukrainā, un par Krievijas nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanu viņu ģimenēs.

Sanāksmē piedalījās 40 Eiropas valstu delegācijas.

Lībiņa-Egnere iepriekš uzsvēra, ka sanāksmes laikā netiks nolemtas visas interesējošās lietas, bet sanāksme kalpos par platformu, kurā uzklausīt viena otra viedokli.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais