Pk, 22.09.2023.

Likumsargi, pielietojot ieroci, Krāslavas novadā aiztur nelegālo imigrantu grupu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Otrdien Krāslavas novadā Valsts policija aizturējusi četru nelegālo imigrantu grupu, informēja robežsardze.

Bērziņu pagastā aizturēti divi Sīrijas un divi Indijas pilsoņi, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši Latvijas-Baltkrievijas robežu un policijas pakaļdzīšanās rezultātā aizturēts automašīnas "Toyota Prius" vadītājs, Azerbaidžānas pilsonis, kurš nodrošināja nelegālo imigrantu pārvietošanu.

Automašīnas aizturēšanai likumsargiem nācās vairākkārtīgi pielietot dienesta šaujamieroci, izdarot mērķtiecīgus šāvienus pa automašīnas riepām.

Otrs auto, ar kuru tika pārvietoti vēl četri nelegālie imigranti, tika aizturēts Lietuvā. Tur pakaļdzīšanās laikā tās vadītājs nesavaldīja automašīnu un avarēja. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā automašīnas pasažiere, viena no nelegālajiem imigrantiem, gājusi bojā.

Pastiprinātas robežapsardzības sistēmas noteiktā normatīvā regulējuma kārtībā aizturētie robežpārkāpēji nosūtīti uz izceļošanas valsti.

Jau ziņots, ka otrdien Valsts robežsardze novērsusi 70 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Septembra sākumā tāpat kā augusta beigās vairākas diennaktis valstī no Baltkrievijas neielaisto migrantu skaits bija virs 100.

Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 8029 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā ir uzņemti 325 cilvēki.

Pērn visa gada laikā kopā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Ņemot vērā Baltkrievijas realizēto nelegālās imigrācijas spiedienu, Iekšlietu ministrija sagatavojusi valdības lēmuma projektu, kas paredz slēgt Silenes robežšķērsošanas vieta uz robežas ar kaimiņvalsti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais