O, 26.09.2023.

Noskaties ⟩ Cīņā par Andrijivku pilnībā iznīcināta Krievijas armijas 72. brigāde, apgalvo Ukraina

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 33
Foto: Ukrainas 3.atsevišķā uzbrukuma brigāde

Šķiet, ka cīņa par Andrijivkas ciemu Krievijas armijai bijusi vēl postošāka, nekā sākotnēji ziņots. Saskaņā ar Ukrainas informāciju 72.brigāde esot pilnībā ielenkta un tai pat nav bijusi iespēja atkāpties.

Pēc Ukrainas 3. atsevišķās triecienbrigādes ziņām, Andrijivkas ciemu pilnībā ielenca Ukrainas spēki, kad tas tika atbrīvots „zibensātrā operācijā”. Bojā gājis Krievijas armijas 72. motorizēto strēlnieku brigādes komandieris un ielenktas brigādes daļas, savā „Telegram” kanālā ziņo 3. brigāde. Visas kaujas laikā lielas armijas daļas tika „iznīcinātas” vai sagūstītas. Tika „iznīcināta” visa Krievijas 72. brigāde, kā arī virkne smagās tehnikas.

„Šīs Krievijas armijas vienības iznīcināšana izsit robu Krievijas aizsardzībā uz dienvidiem no Bahmutas un vēl vairāk sarežģī situāciju Krievijas armijai, kas jau ir izvietojusi lielas rezerves Zaporižjas frontē un šādi atsedz citas frontes līnijas, piemēram, šo,” teikts ziņojumā.

Krievu brigāde jau iepriekš cietusi sakāves

Krievijas armijas 72. brigāde jau iepriekš bija iekūlusies lielās nepatikšanās. ASV eksperti to nodēvēja par „Krievijas armijas problēmu simbolu”, jo tā jau bija cietusi trīs graujošas sakāves. Maijā, cita starpā, to sagrāva Ukrainas 3. atsevišķā triecienbrigāde kauju laikā par Bahmutu.

Šo faktu 3. uzbrukuma brigāde norāda savā ziņojumā sociālajā tīklā „Telegram”: „Vēlamies uzsvērt, ka Krievijas Federācijas 72. separātistu mehanizētās brigādes vienības pagātnē vairākkārt cietušas ievērojamus zaudējumus un sakāves sadursmēs ar 3. atsevišķo triecienbrigādi. Tagad, kad viņi bija atguvušies un pārgrupējušies, ienaidnieks atkal ir cietis totālu neveiksmi”.

Andrijivkas atbrīvošana ir ceļš uz izrāvienu Bahmutas labajā flangā un „visas ofensīvas panākumu atslēga”, turpina Ukrainas puse. Neraugoties uz to, 3. atsevišķā triecienbrigāde atzīst, ka maksā „bargu cenu par šo kauju rezultātiem”. „Katra mūsu karavīra asinis tiks atmaksātas tikai ar asinīm,” viņi noslēdz savu ierakstu „Telegram”.

Krievu brigāde parasti ir veidota no vairākiem tūkstošiem karavīru.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 33

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais