Pk, 22.09.2023.

Pat Z-blogeri vairs nespēj slēpt sašutumu par „melu kultūru” Krievijas armijā, apgalvo ISW

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 25
Ģenerālleitnants Andrejs Gurulevs
Ģenerālleitnants Andrejs Gurulevs Foto: Ekrānuzņēmums no video

Krievijas ultranacionālistu vidū acīmredzami valda neapmierinātība par „endēmisko melu kultūru” armijā. Par to savā situācijas ziņojumā vēsta ASV Kara izpētes institūts (ISW). Blogeri atsaucas uz Dienvidu militārā apgabala komandiera vietnieku ģenerālleitnantu Andreju Gurulevu.

Saskaņā ar ziņojumu kāds militārais blogeris paudis līdzīgu viedokli kā Gurulevs, apgalvojot, ka „melu kultūra” ir galvenā problēma Krievijas armijā, kas neļauj gūt uzvaru Ukrainā. Saskaņā ar ISW sniegto informāciju cits militārais blogeris apgalvoja, ka šī kultūra ir „katastrofa” un ka meli tiek izplatīti visos Krievijas armijas līmeņos. Pēc viņa teiktā, cilvēki baidās ziņot priekšniecībai par vienību un formējumu patieso stāvokli.

Savu armiju asi kritizējis Krievijas politiķis un bijušais augsta ranga militārais virsnieks Andrejs Gurulevs. Liela problēma armijā ir meli, piektdien „Telegram” rakstīja Gurulevs. Viņš ir Krievijas Valsts domes deputāts un bijušais Dienvidu militārā apgabala komandiera vietnieks.

Gurulevs apgalvo, ka meli līdz šim ir kavējuši Krievijas uzvaru. Viltus ziņojumi par situāciju frontē varētu novest pie nepareiziem lēmumiem daudzos armijas līmeņos. Gurulevs aicina kaut ko darīt ar melu kultūru. Vienlaikus viņš uzsver, ka ir pārliecināts par Krievijas uzvaru.

Turklāt deputāts, kurš domē pārstāv valdošo partiju „Vienotā Krievija”, neizvairās runāt arī par problēmām Ukrainā. Piemēram, Ukrainas pretgaisa aizsardzība ir efektīva pret Krievijas helikopteriem un vairs neļauj tiem izmantot iepriekš ļoti efektīvas prettanku raķetes. Kā savā novērtējumā skaidro ASV Kara pētījumu institūts(ISW), Gurulevs arī atkārto bieži dzirdētās Krievijas sūdzības par Ukrainas dronu uzbrukumiem Krievijai.

„Ienaidnieks ir iemācījies iziet cauri mūsu labi ierīkotajiem mīnu laukiem,” raksta deputāts.

Ukrainas karaspēks ir mainījis savu pieeju. Gurulevs apgalvo, ka tā vietā, lai virzītos uz priekšu lielās grupās, masveidā tiek izmantota kasešu munīcija. Tā rezultātā

Krievijas spēki dažos frontes posmos bija spiesti atkāpties līdz pat desmit kilometru attālumā. Ienaidnieka rīcībā ir daudz munīcijas, un viņš cenšas „visu sadedzināt”, viņš turpina.

Šo informāciju nav iespējams neatkarīgi pārbaudīt.

Šī nav pirmā reize, kad Gurulevs nāk klajā ar Krievijas armijas kritiku. Jūlijā viņš publicēja Krievijas ģenerāļa Ivana Popova balss ziņojumu. Tajā toreizējais 58. armijas komandieris apsūdzēja Aizsardzības ministriju, ka tā nesniedz pietiekamu atbalstu karavīriem frontē un tādējādi „iedur viņiem dunci mugurā”. Savas kritikas dēļ viņš tika atstādināts no amata, toreiz sacīja Popovs.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 25

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais