Itālijas premjere aicina ANO uz "karu bez žēlastības" pret cilvēku kontrabandistiem

LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
Itālijas premjerministre Džordža Meloni
Itālijas premjerministre Džordža Meloni Foto: Reuters/ScanPix

Itālijas premjerministre Džordža Meloni trešdien aicināja ANO sākt "globālu karu bez žēlastības" pret cilvēku kontrabandistiem, reaģējot uz migrantu strauju pieplūdumu Lampedūzas salā.

Uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, Meloni sacīja, ka Itālija, kas nākamgad vadīs Lielā septiņnieka (G7) valstu grupu, ir gatava vadīt centienus pret "trešā gadu tūkstoša vergu tirgotājiem".

"Vai šāda organizācija, kas savā dibināšanas dokumentā apliecina uzticību cilvēku cieņai un vērtībai, var izlikties neredzam šo traģēdiju?" jautāja Meloni.

"Es ticu, ka šīs organizācijas pienākums ir noraidīt jebkādu liekulīgu pieeju šai problēmai un sākt globālu karu bez žēlastības pret cilvēku kontrabandistiem."

"Lai to izdarītu, mums jāstrādā kopā visos līmeņos. Itālija plāno būt priekšējā līnijā šīs problēmas [risināšanā]," sacīja Meloni.

Meloni, kas vada labējo partiju "Itālijas brāļi" ("Fratelli d'Italia"), kļuva par valdības vadītāju, daļēji pateicoties solījumiem vērsties pret nelegālo imigrāciju.

Saskaņā ar ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) datiem pagājušajā nedēļā no pirmdienas līdz trešdienai Lampedūzā ieradās apmēram 8500 migrantu ar 199 laivām.

Šajā migrantu grupā lielākoties ir cilvēki no Zemsahāras valstīm, kas devās braucienos pāri Vidusjūrai no Tunisijas, kura pārcieš ekonomikas krīzi un kuras prezidents Kaiss Sajeds ir vērsies pret tumšādainiem migrantiem.

Meloni vainoja problēmā cilvēku kontrabandistus, nosaucot viņus par "mafiju", kas nopelna tikpat daudz kā narkotiku kontrabandisti.

Viņa sacīja, ka Itālijai arī jāpievēršas galvenajiem migrācijas cēloņiem un jāpalīdz Āfrikas valstīm "augt un uzplaukt".

"Āfrika nav nabadzīgs kontinents. Gluži pretēji - tā ir bagāta ar stratēģiskiem resursiem," sacīja Itālijas premjerministre.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais