Igaunijā pirmo reizi kopš sankciju ieviešanas nav ielaists auto ar Krievijas numura zīmēm

TVNET/LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Schutterstock.com

Nedēļu pēc aizlieguma Igaunijā iebraukt automobiļiem ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm, ceturtdien reģistrēts pirmais gadījums, kad Krievijas - Igaunijas robežu nav atļauts šķērsot tādam spēkratam.

Automašīnas vadītājs Luhamā robežkontroles punktā apgalvoja, ka ir vēstniecības darbinieks, tomēr dokumentu pārbaudē tika noskaidrots, ka personai ir pilsoņa pase un automašīnai nav diplomātiskās reģistrācijas numura zīmes, informēja Igaunijas Nodokļu un muitas departamentā.

Sankcijas netiek attiecinātas uz automobiļiem ar diplomātiskām reģistrācijas numura zīmēm. Persona, kas vadīja automašīnu, tika informēta par spēkā esošajām sankcijām, kas attiecināmas uz motorizētajiem transportlīdzekļiem ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm. Pārrunu rezultātā persona nolēma atgriezties Krievijā.

Jau vēstīts, ka Igaunijā no 13.septembra ir spēkā aizliegums valstī iebraukt transportlīdzekļiem ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm. Tādējādi Igaunija izpilda Eiropas Komisijas (EK) papildu interpretāciju par 8. septembrī paziņotajām sankcijām Krievijai, saskaņā ar kuru Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem nav atļauts iebraukt Eiropas Savienībā (ES) teritorijā.

Līdzīgs aizliegums ir arī Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Somijā, kā arī tiks ieviests Norvēģijā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais