Okupanti gatavo armiju uzbrukumiem ukraiņu pozīcijām un kaujām frontes aizmugurē

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: dpa/scanpix

Krievijas armija sākusi veidot izlūkošanas-triecienbrigādes, kas nodarbosies ar uzbrukumiem ukraiņu pozīcijām un veiks izlūkošanu frontes aizmugurē, raksta propagandas izdevums “Izvestia”, atsaucoties uz avotiem Krievijas Aizsardzības ministrijā.

Avoti pavēstījuši, ka jaunie bruņotie savienojumi tikšot iekļauti vispārējā armijā un jaunveidotajos armijas korpusos.

Šo brigāžu rīcībā būšot tanki, vieglā bruņu tehnika, artilērija un plašs dronu klāsts.

Jāatgādina gan, ka Krievijas armijai ir nopietnas problēmas gan ar dzīvo spēku, gan ar aprīkojumu, tāpēc pagaidām nav skaidrs, cik sekmīga būs šo jauno vienību veidošana.

Kā norāda neatkarīgais izdevums “The Moscow Times”, plaša mēroga uzbrukumu okupantu armija Ukrainā īstenoja šā gada sākumā.

Tā gaitā tika sagrābta Doneckas apgabala pilsēta Soledara un sākts uzbrukums Bahmutai. Šis uzbrukums beidzās bez lieliem panākumiem un tā rezultātā Krievijas armija faktiski zaudēja jebkādu uzbrukuma potenciālu.

Kopš jūnija pretuzbrukumu īsteno jau Ukrainas armija.

ASV Kara pētījumu institūts (ISW) norāda, ka Ukrainas pretuzbrukums uz augusta beigām pamatīgi nogurdinājis okupantu spēkus. Krievijas dzīvā spēka rezerves jau varētu būt beigušas, tāpēc okupantu komandieri ir spiesti pārvietot karaspēku gar frontes līniju, lai “aizlāpītu caurumus”, kas izveidojušies atsevišķos sektoros.

Krievija šogad kopumā plāno armijā savervēt 400 000 jaunu līgumkareivju. Šā plāna izpilde gan ir visai apšaubāma.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais