Pk, 1.12.2023.

Latvija un Francija stiprinās partnerību

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: dpa/scanpix

Latvija un Francija plāno līdz 2027. gadam stiprināt sadarbību, tai skaitā drošības un aizsardzības jomā, secināms no Ārlietu ministrijas (ĀM) informatīvā ziņojuma par Politiskās deklarācijas par Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību rīcības plānu 2023.-2027.gadam, ko otrdien, 26. septembrī, konceptuāli atbalstīja valdībā.

Lai padziļinātu un nostiprinātu Latvijas un Francijas attiecības, 2008.gada 23.maijā valstu valdību vadītāju līmenī tika parakstīta politiskā deklarācija par Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību. Tās īstenošanai tiek sagatavoti un parakstīti daudzgadu rīcības plāni, tos apstiprinot ar Ministru kabineta rīkojumu.

Lai turpinātu attīstīt Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību, kā to paredz politiskā deklarācija, abas valstis kopīgi izveidojušas jaunu rīcības plānu 2023. līdz 2027.gadam, nosakot mērķus un kopīgas darbības.

Tās pauž Latvijas un Francijas apņēmību stiprināt partnerību vairākās prioritārajās jomās, tostarp drošības un aizsardzības jomā, tai skaitā, sniedzot atbalstu Ukrainai, ekonomiskajā un enerģētiskajā sadarbībā, Eiropas Savienības jautājumos, kā arī valsts pārvaldes attīstībā, kultūrā, izglītībā, valodu apguvē.

Dokuments tika saskaņots ar nozaru ministrijām un nosūtīts Francijas pusei 30.martā, tomēr 15.septembrī Francijas puse piedāvāja būtiskus grozījumus, par kuriem bija nepieciešams veikt papildus sarunas. To rezultātā 22.septembrī puses vienojās par rīcības plāna jauno redakciju, kuru ĀM plāno saskaņot ar nozaru ministrijām līdz rīcības plāna parakstīšanai.

Pēc ĀM paustā, ņemot vērā to, ka rīcības plāns paredzēts laika posmam no 2023. līdz 2027.gadam, ir svarīgi to parakstīt šogad. 29.septembrī ir paredzēta Francijas Eiropas un ārlietu ministres Katrīnas Kolonā oficiālā vizīte Latvijā, kas ir atbilstošs brīdis un formāts rīcības plāna parakstīšanai.

ĀM skaidro, ka, ievērojot projekta saskaņošanas un apstiprināšanas, kā arī plānotās parakstīšanas, termiņus, nav iespējams savlaicīgi izpildīt nacionālās procedūras, lai rīkojums par rīcības plāna projektu tiktu apstiprināts Ministru kabinetā pirms tā parakstīšanas.

Ņemot vērā to, ka Latvijas un Francijas rīcības plāna izstrāde ir regulārs process, ĀM uzņemas atbildību un lūdz Ministru kabineta atļauju ārlietu ministram parakstīt rīcības plānu 2023.gada 29.septembrī un pēc parakstīšanas to iesniegt apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais