Pk, 1.12.2023.

OECD atzinīgi novērtējusi Latvijas paveikto interešu konflikta novēršanā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shutterstock

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) atzinīgi novērtējusi līdz šim Latvijas paveikto interešu konflikta novēršanas jomā, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Latvijā viesojusies OECD ekspertes publiskā sektora integritātes jautājumos, lai iepazīstinātu KNAB, Valsts kanceleju, Tieslietu ministriju, Valsts ieņēmumu dienestu un citas atbildīgās valsts pārvaldes institūcijas, kā arī nevalstiskās organizācijas ar izstrādāto starpziņojumu, kurā sniegta sākotnējā analīze par Latvijas interešu konflikta novēršanas regulējumu un tā piemērošanas praksi.

Starpziņojums ietver arī OECD sākotnējos secinājumus par likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" atbilstību starptautiskajiem standartiem un labajai praksei, kā arī vairākas iespējamās rekomendācijas, kā varētu modernizēt un pilnveidot šī likuma normas un veicināt tā prasību ievērošanu valsts amatpersonu darbībā.

Starptautiskā organizācija, atzinīgi novērtējot līdz šim Latvijas paveikto interešu konflikta novēršanas jomā, norāda, ka salīdzinājumā ar citām OECD dalībvalstīm Latvijas interešu konflikta novēršanas regulējums darbojas samērā efektīvi. OECD ieskatā, iesāktais darbs ir jāturpina un jāapsver iespēja ieviest jaunas rekomendācijas regulējuma pilnveidošanai.

OECD ekspertu vizīte Latvijā ir daļa no KNAB iniciētā projekta "Korupcijas novēršanas ietvara stiprināšana Latvijā". Projekta virsmērķis ir sniegt Latvijai atbalstu reformu izstrādē un ieviešanā korupcijas novēršanas jomā.

Projektam ir noteikti trīs apakšmērķi: pārskatīt interešu konflikta novēršanas normatīvā regulējuma atbilstību mūsdienu situācijai, veikt publiskas personas institūciju sagatavoto iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmu kvalitatīvo novērtējumu, kā arī sagatavot metodoloģiju nacionālo korupcijas risku novērtēšanai.

Projekts "Korupcijas novēršanas ietvara stiprināšana Latvijā" sākts 2023.gada 16.janvārī, un to paredzēts īstenot 18 mēnešu laikā. Projektu finansē Eiropas Komisija. KNAB ir atbildīgs par projekta īstenošanas gaitu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais