Augulis Ukrainas vēstniekam apliecina Latvijas konsekventu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Labklājības ministrs Uldis Augulis
Labklājības ministrs Uldis Augulis Foto: Paula Čurkste/LETA

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), tiekoties ar Ukraina vēstnieku Latvijā Anatoliju Kucevolu, apliecinājis Latvijas atbalsta konsekventu turpināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, informēja ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Kaspars Magurs.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Labklājības ministrijas un Ukrainas vēstniecības saziņa ir regulāra un skar plašu jautājumu loku. Arī Kucevols tika informēts par dažādiem jautājumiem saistībā ar atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, uzsverot bērnu īpašo situāciju.

Ministrs sarunā akcentēja to, ka Latvija atbalsta un nelokāmi turpinās atbalstīt Ukrainu cīņā pret Krievijas agresīvo karu, uzņemot kara bēgļus un sniedzot visu nepieciešamo palīdzību adaptējoties vietējā sabiedrībā un risinot ar nodarbinātību saistītos jautājumus.

Augulis uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas civiliedzīvotājus, kas patvērumu ir atraduši mūsu valstī - nodrošinot gan nodarbinātības atbalstu, sociālos pakalpojumus un palīdzību, gan ārkārtas aizbildniecību vecāku nepavadītiem bērniem.

Īpaša uzmanība sarunā tika veltīta jautājumam par atbalstu Ukrainas bērniem. Pašlaik Latvijā uzturas 369 bērni no Ukrainas, kuriem bija Latvijā iecelts ārkārtas aizbildnis, bet kopumā ārkārtas aizbildniecība noteikta 1320 bērniem.

Vēstnieks pateicās par Latvijas atbalstu, ko viņa valsts izjūt katru dienu un nekad neaizmirsīs. Kā uzsvēra vēstnieks, pašlaik Ukrainas viena no prioritātēm ir Krievijas nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešana un viņu adaptācijas programma, tai skaitā psiholoģiskais atbalsts. Ukraina augsti novērtē Latvijas sniegto atbalstu šajā jautājumā gan no sociāliem, gan tiesiskiem aspektiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais