VID muitas amatpersonas atklāj 94 000 kontrabandas cigarešu kravas vilcienā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsa 94 000 cigarešu jeb 4700 cigarešu paciņu kontrabandu, informēja VID pārstāvji.

Cigaretes bija paslēptas vagonos ar čuguna kravu, un tās palīdzēja atklāt tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācīti darba suņi.

Otrdien, 3.oktobrī, Indras muitas kontroles punktā muitas kinologi ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suņiem pārbaudīja kravas vilcienu, kas bija iebraucis Latvijā no Baltkrievijas. Kontroles laikā muitas amatpersonām radās aizdomas, ka vairākos vagonos ir paslēptas nedeklarētas preces.

Muitnieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām veica padziļināto kontroli, kuras laikā konstatēja, ka zem čuguna gabaliem ir paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās kopumā 4700 paciņas cigarešu "NZ" un "Queen" (94 000 cigarešu) ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir gandrīz 20 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais