T, 29.11.2023.

"Meta" vairumā ASV štatu iesūdzēts tiesā par kaitējumu bērniem

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Michael Brochstein/ZUMAPRESS.com

Vairāk nekā 40 ASV štati sūdz tiesā sociālo mediju platformu "Facebook" un "Instagram" īpašnieku "Meta" par bērnu garīgajai veselībai nodarītu kaitējumu un cilvēku maldināšanu par šo platformu drošumu.

"Cenšoties maksimāli palielināt savus finansiālos ieguvumus, "Meta" ir atkārtoti maldinājis sabiedrību par tā sociālo mediju platformu būtiskajām briesmām," teikts kopīgā prasībā, kas otrdien tika iesniegta federālā tiesā Kalifornijā.

Daži no štatiem, kas sūdz tiesā "Meta", gan ir izvēlējušies iesniegt prasības vietējās tiesās, nevis pievienoties federālajai lietai.

Kopīgajā prasībā teikts, ka uzņēmums "Meta" ir izmantojis gados jaunos lietotājus, radot biznesa modeli ar mērķi maksimāli palielināt laiku, ko viņi pavada platformā, neraugoties uz kaitējumu viņu veselībai.

"Bērni un pusaudži cieš no sliktas garīgās veselības rekordlielos līmeņos, un tajā ir vainojami tādi sociālo mediju uzņēmumi kā "Meta"," paziņojumā par šo lietu sacīja Ņujorkas ģenerālprokurore Letiša Džeimsa.

""Meta" ir guvis peļņu no bērnu sāpēm, ar nolūku izstrādājot savas platformas ar manipulatīvām iezīmēm, kas padara bērnus atkarīgus no šīm platformām, vienlaikus samazinot viņu pašcieņu."

Uzņēmums "Meta" tiek apsūdzēts par maldinošu un pretlikumīgu rīcību, finansiāla labuma dēļ kaitējot viegli ievainojamiem jauniešiem.

Prasības iesniedzēji aicina federālo tiesu likt "Meta" izbeigt manipulatīvo taktiku un samaksāt lielus naudassodus un kompensācijas.

"Meta" paziņoja, ka ir "vīlies" par šo lietu un ka štati nesadarbojas ar sociālo mediju uzņēmumiem, lai radītu vecumam piemērotus standartus. "Meta" uzstāja, ka ir izstrādājis vairāk nekā 30 rīkus savās lietotnēs, lai atbalstītu lietotājus pusaudžus, un atvieglojusi vecāku iespējas "veidot" bērnu aktivitāti tiešsaistē.

Uzņēmums pauda vilšanos, ka ģenerālprokurori pievērsuši uzmanību tikai "Meta", nemeklējot risinājumus visas nozares mērogā, jo ievērojamu popularitāti bauda arī tādi "Meta" konkurenti kā "TikTok", "YouTube" un "Snap".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais