Pk, 8.12.2023.

Mediji: Somija var pilnībā slēgt robežu ar Krieviju (1)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Vartius robežkontroles punkts neilgi pirms Somijas premjera Peteri Orpo apmeklējuma
Vartius robežkontroles punkts neilgi pirms Somijas premjera Peteri Orpo apmeklējuma Foto: Ekrānuzņēmums no video

Saistībā ar patvēruma meklētāju pieplūduma no trešajām valstīm Somijas varasiestādes varētu drīzumā nolemt pilnībā slēgt robežšķērsošanas punktus ar Krieviju. Somijas laikraksts “Iltalehti” pirmdien ziņoja, ka lēmums varētu tikt pieņemts jau pirmdien. Šādā gadījumā robežšķērsošanas punkti tiktu slēgti trešdienas vakarā.

Pagājušajā nedēļā Somijas iestādes slēdza četrus robežšķērsošanas punktus valsts dienvidaustrumos. Četri kontrolpunkti austrumos un ziemeļaustrumos, uz robežas ar Krievijas Karēlijas un Murmanskas reģionu, palika atvērti. Somālijas, Sīrijas, Irākas un citu valstu pilsoņi kopš tā laika ir sākuši ierasties Vartius robežšķērsošanas punktā, kas tagad ir Sanktpēterburgai tuvākais robežšķērsošanas punkts, kas vēl darbojas.

Somijas varasiestādes uzskata, ka Krievija ir iesaistīta patvēruma meklētāju transportēšanā uz Somijas robežu. Pēc dienvidu robežpārejas punktu slēgšanas Somijas izlūkdienesti brīdināja, ka potenciālie patvēruma meklētāji no Karēlijas šauruma varētu doties uz Kostamukšu, kas atrodas simtiem kilometru uz ziemeļiem, un no turienes uz Vartius robežpārejas punktu. Tā arī notika. “Šajā gadījumā tika nolemts sagatavot iespēju slēgt visu austrumu robežu, lai Somija skaidri parādītu Krievijai, ka tā nepieņem organizētās migrācijas izmantošanu kā spiediena līdzekli,” raksta “Iltalehti”.

Somijas varasiestādes vēl nav oficiāli paziņojušas par plāniem pilnībā slēgt robežu.

Kā ziņo “Sever.Reality”, Karēlijā ir izveidoti pagaidu izmitināšanas centri migrantiem, kas mēģina nokļūt Somijā caur Vartius kontrolpunktu. Uz vietas strādā Ārkārtas situāciju ministrijas departamenta darbinieki. Vairāki Kostomukšas iedzīvotāji sociālajos tīklos pauž bažas par “kaimiņattiecībām ar bēgļiem”. Daži iedzīvotāji sociālajos tīklos raksta, ka baidās iziet uz ielas. Pēc viņu aplēsēm, pie robežas jau ir sapulcējušies vairāk nekā 50 cilvēku.

Pēc Vartius robežkontroles punkta vadītāja Jouko Kinnunena (Jouko Kinnunen) teiktā, viņa krievu kolēģi tieši mudina ārvalstniekus doties uz Somijas kontrolpunktu un lūgt patvērumu. Krievijas puse noliedz, ka palīdzētu migrantiem viņu mēģinājumos šķērsot robežu.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais