Pk, 8.12.2023.

Noskaties ⟩ Irānas atbalstītie hutu nemiernieki nolaupa kravas kuģi (10)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Reuters/ScanPix

Hutu nemiernieki pie Jemenas krastiem nolaupījuši kravas kuģi un sagrābuši ķīlniekus. Nemiernieki apgalvo, ka tas ir Izraēlas kuģis, bet Izraēla to noliedz.

Nemiernieki pārņēmuši savā kontrolē automašīnu transportēšanas kuģi “Galaxy Leader”, svētdien vēstīja ziņu kanāls “Al-Hadath”. Pēc Izraēlas teiktā, uz klāja ir 25 apkalpes locekļi, to vidū no Ukrainas, Bulgārijas un Meksikas, kā arī no Filipīnām.

Hutieši pasludina kuģus, kas saistīti ar Izraēlu, par “likumīgiem mērķiem”

Hutu nemiernieki paziņoja, ka “militārās operācijas” laikā Sarkanajā jūrā sagūstījuši Izraēlas kuģi un nogādājuši to Jemenas piekrastē. Tam par iemeslu bija “morāls pienākums pret apspiesto palestīniešu tautu”, teikts hutu militārā preses pārstāvja Jahja Sari paziņojumā sociālās saziņas vietnē “X”. Visi kuģi, kas ir saistīti ar “Izraēlas ienaidnieku”, būs “likumīgi mērķi”, viņš piebilda.

“Ja starptautiskā sabiedrība ir nobažījusies par reģiona drošību un stabilitāti un nevēlas, lai konflikts saasinātos, tai būtu jāpārtrauc Izraēlas agresija pret Gazu”, teikts paziņojumā.

Izraēla iebilst hutiešu nemierniekiem

Savukārt Izraēlas militārie spēki nekavējoties noraidīja hutiešu nemiernieku apgalvojumu un paziņoja, ka tas nav Izraēlas kuģis. Saskaņā ar Izraēlas avotiem kravas kuģis pieder Lielbritānijas uzņēmumam un kuģo ar Bahamu salu karogu.

Izraēlas armijas preses pārstāvis runāja par “ļoti nopietnu incidentu ar globālu ietekmi. Kravas kuģis brauca no Turcijas uz Indiju. Uz kuģa nebija Izraēlas pilsoņu. Viņš vēlreiz uzsvēra, ka tas “nav Izraēlas kuģis”.

Izraēla vaino Irānu uzbrukumā kravas kuģim

Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu birojs atzina Irānu par tieši atbildīgu par uzbrukumu. “Mēs stingri nosodām Irānas uzbrukumu starptautiskam kuģim,” sacīja preses pārstāvis. “Šis ir vēl viens Irānas terorisma akts.”

Irāna ir noraidījusi Izraēlas apsūdzības. Šādi pārmetumi ir “neprecīzi”, pirmdien žurnālistiem sacīja Irānas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Nasers Kanani. Viņš piebilda, ka Izraēla, ņemot vērā tās “lielo sakāvi” Gazas joslā, meklē “attaisnojumu, apsūdzot Irānas Islāma Republiku”.

Komentāri (10)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais