Igaunija vērtē iespēju izraidīt personas, kas pieņem Krievijas pilsonību (5)

TVNET/LETA/MEDUZA
CopyLinkedIn Draugiem X
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa Foto: EPA/Scanpix

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa paziņojusi, ka Igaunijas valdība apspriež iespējas, kā izraidīt cilvēkus, kuri izlēmuši pieņemt Krievijas pilsonību, vēsta laikraksts "Postimees".

Premjerministre to atzinusi, atbildot uz Rīgikogu deputāta Aleksandra Čapligina jautājumu.

"Tas, ka Igaunijā dzīvojoša persona nolemj iegūt Krievijas Federācijas pilsonību laikā, kad Krievijas Federācija uzbrūk Ukrainas valstij un tautai, liecina, ka nepieciešamības gadījumā mobilizācijas ietvaros tā ir gatava pievienoties Krievijas armijai un piedalīties uzbrukumos Ukrainai. Tas jau ir drauds Igaunijas Republikas drošībai un ļoti skaidrs signāls, ko Igaunijas valsts nevar ignorēt," savā atbildē norādījusi Kallasa.

Premjerministre uzsvērusi, ka Krievijas Federācija, uzbrūkot Ukrainai, ir pārkāpusi visus starptautisko tiesību principus, kā arī centusies graut Igaunijas un tās sabiedroto drošību.

Igaunijas iekšlietu ministrs Lauri Lēnemets novembrī paziņoja, ka Igaunijas iestādes pēta, kā izraidīt cilvēkus, kuri nolēmuši iegūt Krievijas pilsonību.

Čapligins vaicājis premjerministrei, vai tam ir kāds juridisks pamats. Savā atbildē Kallasa norādījusi, ka pamatojumu rada apstāklis, ka šādas personas rada draudus Igaunijas drošībai.

"Es varu apliecināt, ka iekšlietu ministrs pārstāv valdības oficiālo nostāju, kuras pamatā ir Igaunijas drošība un izdzīvošana," uzsvērusi premjere.

Viņa piebildusi, ka katrs ilgtermiņa uzturēšanās atļaujas anulēšanas gadījums tiek izskatīts individuāli saskaņā ar likumu, izvērtējot, vai ārvalstnieks rada draudus sabiedriskajai kārtībai un Igaunijas drošībai.

Komentāri (5)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais