Lietuvas ārlietu ministrs: Jaunās sankcijas Krievijai ir "caurumu aizlāpīšana"

TVNET/LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis. Foto: Zane Bitere/LETA

Eiropas Savienības (ES) jaunā sankciju pakete pret Krieviju sarunu gaitā kļuvusi vājāka un vairāk līdzināsies "caurumu aizlāpīšana", pirmdien, 11. decembrī, paziņojis Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

"Kā jau agrāk pieredzēts, jo ilgākas ir sarunas, jo vājākas kļūst paketes. Arī šeit tā ir. Ceru, ka tā kaut kādā formātā tiks pieņemta, tomēr šķiet, kas sarunas vēl veidojas. Tas nebūs milzu solis uz priekšu, vairāk caurumu aizlāpīšana," Landsberģis norādīja Lietuvas sabiedriskajai raidorganizācijai LRT pirms ES ārlietu ministru sanāksmes Briselē.

Viņaprāt, 12.sankciju paketē trūkst ierobežojumu Baltkrievijai.

"Esmu nedaudz vīlies, ka Baltkrievija nav iekļauta, jo pagaidām par to neesam vienojušies. Šodien aktualizēšu jautājumu, lai mēs to neaizmirstu, ja pienāks laiks 13.paketei. Mēs ejam uz priekšu pa metriem, nevis jūdzēm," Landsberģis atzina.

Ar mērķi mazināt sankciju apiešanu jūnijā ES pieņēma 11.sankciju paketi, kas saistīta ar Maskavas iebrukumu Ukrainā. Tajā bloks noteica ierobežojumus vēl 87 juridiskām personām, kas tieši atbalsta Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, kā arī stingrākus ierobežojumus divējādas pielietojamības precēm un modernajām tehnoloģijām.

Oktobra vidū Polija iesniedza Eiropas Komisijai ierosinājumu par 12.sankciju paketi, un tajā ir iekļauti ierobežojumi Krievijas dimantu sektoram un plašam privātu un juridisku personu lokam. Polija arī ierosināja aizliegt sašķidrinātās dabasgāzes importu no Krievijas un Krievijas informācijas un sakaru tehnoloģiju pakalpojumu izmantošanu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais