Sejas attīrīšanas līdzekļu ceļvedis: kā atrast savam ādas tipam piemērotāko

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: STEKLO/Shutterstock

Ja āda netiek pareizi kopta un regulāri attīrīta no kosmētikas kārtas, sviedriem, apkārtējās vides izraisītiem putekļiem vai sebuma, tiek nosprostotas poras un āda noveco ātrāk, turklāt var veidoties arī dažādas saslimšanas, tāpēc attīrīšanai ir būtiska nozīme ādas veselības un skaistuma saglabāšanā.

Kā neapjukt plašajā produktu klāstā un kā atrast savam sejas ādas tipam piemērotāko attīrīšanas līdzekli, stāsta "Apotheka" skaistuma konsultante Arta Bogdānova.

“Neatkarīgi no dzimuma, ikviens ir saskāries ar situāciju, kad sejas ādas attīrīšanai nepietiek enerģijas vai laika agros rītos, vēlās vakara stundās vai pēc ballītes.

Viena izlaista attīrīšana var neatstāt lielu ietekmi uz ādu, bet ilgākā periodā poras tiek nosprostotas un paplašinās, var rasties iekaisums un sejas tūska.

Tūska var skart arī plakstiņus, ja netiek pilnībā noņemta skropstu tuša, acu laineris vai acu ēnas. Āda nespēj atjaunoties, tāpēc sāk veidoties cieti veidojumi vai rētas aknes skartajās vietās, kā arī var pasliktināties ādas stāvoklis un attīstīties ekzēma, rozācija vai dermatīts,” skaidro Arta Bogdānova.

Tradicionālo kosmētikas noņēmēju sastāvā ir uz ūdens vai eļļas bāzes veidots šķīdinātāju maisījums, kas paredzēts kosmētikas sašķelšanai un vieglai notīrīšanai. Savukārt attīrošie līdzekļi, kas sastopami tādās formās kā pieniņš, losjons vai gēls, piemēroti visu veidu vielu noņemšanai no sejas ādas, bet tie var būt pārāk spēcīgi jutīgai un delikātai ādai ap acīm.

Neatkarīgi no tā, kāda tipa līdzeklis tiek izmantots, attīrīšana jāveic maigām kustībām, nevelkot un stipri neberzējot sejas ādu.

Attīrīšanai nav nepieciešams izmantot lielu daudzumu produkta, pietiks ar pāris pilieniem, kurus maigām kustībām iemasē sejas ādā. Svarīgi produktu paturēt uz sejas, dodot laiku tam iedarboties uz grimu, jo īpaši svarīgi neberzt skropstu tušu, acu laineri un acu ēnas. Ja rodas sajūta, ka āda tiek stiepta, to vajag samitrināt ādu vai uzklāt vēl papildus nelielu daudzumu līdzekļa.

Ādas attīrīšana jāveic divas reizes dienā

Svarīgi ievērot, ka sejas ādas attīrīšana būtu veicama divas reizes dienā. Rītos pietiks attīrīt ādu ar vieglas tekstūras attīrošo līdzekli vai parastu ūdeni, bet, ja nakts laikā āda kļuvusi pārāk taukaina, piemērotāka būs attīrīšana ar gēlu.

Vakaros ieteicama dubulta ādas attīrīšana no kosmētikas un citām vielām.

Ar pieniņu, krēmu vai eļļu tiks saudzīgi sašķeltas un paceltas no epidermas liekās vielas, kas pēcāk jānoskalo ar ūdeni, savukārt papildu jeb dziļākai attīrīšanai var izmantot putas vai gelu. Pēc attīrīšanas ieteicams lietot toniku vai losjonu. Toniks līdzsvaro ādas PH līmeni, aizslauka ādas atmirušās daļiņas, attīra un savelk poras, nomierina un mitrina ādu. Papildu ieguvums – tas palīdz ādas mitrināšanas posmā produktiem iesūkties dziļākos ādas slāņos. Toniks kalpo kā papildu rīks ādas līdzsvara saglabāšanai, tāpēc tas nebūs piemērots kā pamata attīrīšanas līdzeklis.

Attīrot sejas ādu, nedrīkst aizmirst par grūtāk notīrāmām vietām, piemēram, matu līniju, kaklu, ausu un deguna šaurākajām vietām.

Ja nepieciešams, sejas tīrīšanu var atkārtot, pievēršot īpašu uzmanību šīm vietām.

Seši sejas ādas attīrīšanas produktu veidi

Pieniņš, losjons vai krēms

Šie produkti ir ar maigu tekstūru, tie attīrīšanas posmā saudzīgi noņem netīrumus un kosmētiku, saglabājot ādai nepieciešamo mitrumu. Bieži produktos ir tādas aktīvās vielas kā pantenols, aprikožu kauliņu eļļa un citronskābe. Tie labi noņem pilnas sedzamības tonālo krēmu un skropstu tušu. Produkts ar vieglu masāžu jāuzklāj uz visas sejas, pēc tam jānotīra ar vates plāksnīti un jānoskalo ar ūdeni. Ja acu kosmētikas noņemšanai produkts ir par biezu, to var nedaudz atšķaidīt ar ūdeni.

  • Šie produkti būs piemēroti normālai, sausai un jutīgai ādai.

Eļļu saturoši līdzekļi

Eļļu saturoši līdzekļi būs piemērota izvēle ūdensnoturīgas un biezas konsistences kosmētikas noņemšanai. Eļļa sašķeļ un mīkstina dekoratīvās kosmētikas sastāvdaļas, paceļot tās no ādas un padarot viegli notīrāmas. Turklāt sejas attīrīšana ir maiga un nesavelk ādu. Eļļu saturošie attīrīšanas līdzekļi ne vienmēr ir pilnībā noskalojami, tādēļ nepieciešamības gadījumā produkta atliekas var notīrīt ar putojošu gēlu, krēmu, losjonu vai micelāro ūdeni.

Pēc attīrošo līdzekļu lietošanas āda jānoskalo ar ūdeni.

Taukainai un kombinēta tipa ādai piemēroti būs produkti, kuru sastāvā ir vīnogu kauliņu vai aprikožu kauliņu kodolu eļļa. Tās konsistence ir vieglāka, tādējādi ar mazāku iespējamību aizsprostot poras. Savukārt sausai ādai ar noslieci uz ekzēmu, piemērotākas būs biezākas eļļas, piemēram, hohobas eļļa vai argāneļļa.

  • Eļļu saturošie līdzekļi ir piemēroti visiem sejas ādas tipiem.

Geli un putojošie līdzekļi

Gelos un putojošajos sejas ādas attīrīšanas produktos tiek iekļautas tādas aktīvās vielas kā pienskābe, citronskābe, glicerīns, salicilskābe, alantoīns un citas vielas ādas dziļākai attīrīšanai. Pēc attīrīšanas āda ir uzmundrināta un tvirta.

Gels ne tikai attīrīs, bet arī nomierinās ādu.

Šie produkti iedarbojas uz mitru ādu, tāpēc jālieto kopā ar ūdeni. Pēc to lietošanas āda jānoskalo ar ūdeni. Šie produkti nav piemēroti lietošanai delikātajā un jutīgajā ādas zonā ap acīm.

  • Geli un putojošie sejas ādas attīrīšanas līdzekļi piemēroti taukainai un kombinēta tipa sejas ādai.

Micelārais ūdens

Micelārā ūdens sastāvā ir nelielas molekulas, kas labi iekļūst vissmalkākajās ādas rievās un absorbē netīrumus, eļļas un vienlaikus arī sašķeļ kosmētiku. Produkts jāuzlej uz vates plāksnītes un, uzliekot to uz ādas, tas jāpatur brīdi, lai sastāvdaļas spētu mijiedarboties ar kosmētiku.

Pēc micelārā ūdens, tāpat kā citu attīrīšanas līdzekļu lietošanas sejas āda noslēgumā jānoskalo ar ūdeni.

  • Micelārais ūdens ir piemērots visiem sejas ādas tipiem.

Speciālās mitrās salvetes kosmētikas noņemšanai

Mitrās salvetes kosmētikas noņemšanai būs piemērots risinājums garākiem izbraucieniem dabā, ceļojumiem vai sporta zāles apmeklējumam, kad cita attīrīšanas līdzekļa ietilpība ir neparocīga. Šīs salvetes ir piesūcinātas ar dažādām aktīvām vielām (glicerīnu, alantoīnu, hialuronskābi, pantenolu, dažādām eļļām: bergamota, saulespuķu, mandeļu), kas noņems gan kosmētiku, gan netīrumus un taukus no sejas ādas.

Lai arī mitrās salvetes ir ērtas lietošanā, tās nedrīkst iekļaut ikdienas ādas kopšanas rutīnā, jo to sastāvā ir vielas un smaržas, kas būtiski sausina un kairina ādu.

Ņemot vērā, ka, lietojot mitrās salvetes, netiek izmantots ūdens, sejas ādas attīrīšanas procesā netiek pilnībā noskalotas baktērijas, kosmētikas paliekas un sausinošās vielas, kas ir mitro salvešu sastāvā. Turklāt ar katru iepakojuma atvēršanu un aizvēršanu šķidrums tajās pakāpeniski iztvaiko un salvetēs vairojas baktērijas, kas pēcāk var tikt pārnestas uz sejas ādas.

  • Mitrās salvetes kosmētikas noņemšanai ir piemērotas normālai, taukainai un kombinēta tipa sejas ādai.

Divfāžu acu kosmētikas noņēmējs

Divfāžu acu kosmētikas noņēmējs nodrošina maigu un arī iedarbīgu acu un lūpu attīrīšanu no dekoratīvās kosmētikas. Turklāt šo līdzekļu sastāvā iekļautas vielas, kas spēcina skropstas. Tie labi noņem ūdensnoturīgas un biezas konsistences kosmētiku. Pēc šo līdzekļu lietošanas āda jānoskalo ar ūdeni.

  • Divfāžu acu kosmētikas noņēmēji piemēroti visiem ādas tipiem, arī jutīgas ādas īpašniekiem, kā arī kontaktlēcu nēsātājiem.

Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu