Notikušas izmaiņas "Industra Bank" padomes sastāvā

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Edijs Pālens/LETA

"Industra Bank" padomē darbu sācis Aleksejs Prokofjevs, nomainot amatā līdzšinējo padomes locekli Guntaru Reidzānu, kurš izlēmis turpināt karjeru ārpus "Industra Bank", informē bankas pārstāvji.

"Industra Bank" padomes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs informē, ka Prokofjevs ir Latvijas izcelsmes starptautiska mēroga investīciju baņķieris, kurš pieredzi guvis vadošos amatos Lielbritānijā un Šveicē tādās starptautiskās finanšu institūcijās kā "UBS", "Barclays" un citās.

Līdz ar to arī turpmāk "Industra Bank" padome darbosies četru cilvēku sastāvā - bez Adamoviča un Prokofjeva padomē darbu turpina padomes priekšsēdētāja vietnieks Andis Kļaviņš un padomes loceklis Ivars Grunte.

Jau vēstīts, ka "Industra Bank" 2023.gada deviņos mēnešos strādāja ar peļņu 4,851 miljona eiro apmērā, kas ir 3,1 reizi vairāk nekā 2022.gada deviņos mēnešos. 2023.gada septembra beigās "Industra Bank" aktīvi bija 265,27 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,6% jeb 4,384 miljoniem eiro mazāk nekā 2022.gada beigās.

Banka izveidota 1994.gadā, un sākotnēji tās nosaukums bija "Multibanka". Vēlāk tā mainīja nosaukumu uz "SMP Bank", tad pārtapa par "Meridian Trade Bank", bet 2020.gada janvāra otrajā pusē banka mainīja nosaukumu uz "Industra Bank".

Bankas lielākais akcionārs ar 33,63% akciju ir SIA "J.A.Investment Holdings", kas pieder Adamovičam, kurš plašāk pazīstams kā putnkopības uzņēmumu "Alūksnes putnu ferma", "Preiļu putni" un citu kompāniju īpašnieks. Savukārt 25% bankas akciju pieder SIA "HPI 2", kuras īpašnieki pastarpināti ir Ralfs un Andis Kļaviņi. Ralfam Kļaviņam pastarpināti pieder arī SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala", SIA "Mūkusalas māja" un SIA "Dienas grāmata".

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Svarīgākais
Uz augšu