Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cena kāpa par 50% (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Elektrība. Ilustratīvs attēls.
Elektrība. Ilustratīvs attēls. Foto: Natalja Petuhova/Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cena Igaunijā kāpa par 55% līdz 99,51 eiro par megavatstundu (MWh), bet Latvijā un Lietuvā tā vienoti bija 96,45 eiro par MWh, kas ir kāpums par 50% pret iepriekšējo nedēļu, informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Elektroenerģijas cenas pieauga gandrīz visos "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos. "Nord Pool" sistēmas cena aizvadītajā nedēļā pieauga vairāk nekā divas reizes līdz 68,92 eiro par MWh, Somijā nedēļas laikā elektrības cena pieauga līdz 103,97 eiro par MWh, Polijā vidējā cena bija 80,66 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenu pieaugumu noteica 50% kritums vēja elektrostaciju ražošanā Ziemeļvalstīs. Turklāt Ziemeļvalstīs elektroenerģijas patēriņš bija par 14% lielāks nekā nedēļu iepriekš. To ietekmēja gaisa temperatūra, kas bija zemāka par normu, skaidro "Latvenergo" pārstāvji.

Līdzīga situācija bija arī Baltijā - patēriņš pieauga par 5%, tikmēr vēja staciju izstrāde kritās par 55%, un to neizdevās kompensēt ne ar elektroenerģijas ražošanu saules stacijās, kas bija par 10% lielāka, ne ar hidroelektrostaciju izstrādi, kas bija par 14% lielāka. Turklāt enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala samazinājās par 2%, bet plūsmas no Somijas, kur cena pieauga, kritās par 71%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

No 25.janvāra līdz 29.februārim ir atslēgts Somijas-Igaunijas starpvalstu starpsavienojums "EstLink 2".

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 10 493 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi - 10 536 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā pieauga par 5% un bija 598 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija 147 GWh jeb par 4% lielāks nekā nedēļu iepriekš. Igaunijā patēriņš pieauga par 8% līdz 192 GWh. Savukārt Lietuvā tika patērētas 259 GWh elektroenerģijas, kas ir pieaugums par4%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 2%, un kopā tika saražotas 428 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms bija 185 GWh jeb par 21% lielāks nekā nedēļu iepriekš. Igaunijā izstrāde pieauga par 6% līdz 91 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā elektroenerģijas ražošana saruka par 15%, sasniedzot 152 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 126%, Igaunijā - 48%, bet Lietuvā - 59%. Baltijas valstīs tika saražoti 72% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu