Bojāto kabeli "EstLink 2" remontēs līdz marta beigām

TVNET/LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Matti Kämärä

Janvāra beigās bojātā un atslēgtā Igaunijas – Somijas zemūdens elektropārvades kabeļa "EstLink 2" remonts turpināsies līdz marta beigām, liecina pašreizējās aplēses.

Elektrības biržā "Nord Pool" pirmdien publicēts paziņojums tirgum, kas liecina, ka "EstLink 2" nedarbosies līdz marta beigām, kamēr turpinās bojājumu novēršana.

Jau ziņots, ka "EstLink 2" zemūdens kabeļa bojājums tika konstatēts 26.janvāra naktī. Igaunijas elektropārvades tīklu operators "Elering" un Somijas sistēmu operators "Fingrid" uzsāka darbu, lai noteiktu bojājuma vietu, un 28. janvārī tika atrasta iespējamā bojājuma vieta Igaunijas pusē.

Iepriekš abu valstu operatorkompānijas bija apliecinājušas, ka kabelis bojājuma dēļ nedarbosies vismaz līdz februāra beigām.

"EstLink 2" atslēgums ir samazinājis elektroenerģijas pārvades jaudu starp Somiju un Igauniju par 650 megavatiem (MW).

Otrs Igauniju un Somiju savienojošais elektrokabelis "EstLink 1" strādā ierastajā režīmā.

"Elering" paziņojis, ka līdz šim veiktie apsekojumi neliecina par tīšiem ārējiem "EstLink 2" kabeļa bojājumiem.

Ņemot vērā, ka "EstLink 2" ir sarežģīts un unikāls kabelis un ka tas ir specifisks bojājums, problēmu novēršana esot laikietilpīga un prasa dažādu metožu izmantošanu.

Pirms desmit gadiem atklātā "EstLink 2" kopējais garums ir 170 km, no kuriem 145 km ir zemūdens kabeļi. "EstLink 1" darbību sāka 2006.gadā, bet 2035.gadā Igaunija un Somija plāno pabeigt kabeli "EstLink 3".

Baltijas jūrā oktobrī reizē ar gāzesvadu "Balticconnector" tika bojāts vēl viens elektriskais kabelis starp Igauniju un Somiju. Tiek uzskatīts, ka bojājumu Baltijas jūras dzelmē radīja Ķīnas kuģa enkurs, bet izmeklēšana vēl turpinās.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais