"Balticovo": Olu cenas Latvijā ir stabilizējušās un vairs nav tik augstas

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Zane Bitere/LETA

Kopš Krievijas karadarbības sākuma Ukrainā un importa ierobežojumu no Ukrainas atcelšanas, Eiropas tirgū Ukrainas olu apmērs ir pieaudzis 17 reizes, intervijā aģentūrai LETA sacīja "Balticovo" komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

"Tas ir milzīgs apjoms," sacīja Auškāps, piebilstot, ka, viņaprāt, tā ir sava veida negodīga konkurence, jo Eiropā ir visaugstākie labturības un pārtikas kvalitātes standarti pasaulē, savukārt ārpus Eiropas šāds regulējums neeksistē.

Viņš uzsvēra, ka, ražot olas ne pēc Eiropas standartiem ir daudz lētāk, jo, piemēram, var sprostā salikt tik daudz vistu, cik vēlas, un var barot vistas ar lētāko barību.

Vienlaikus "Balticovo" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans šādu situāciju salīdzināja ar sporta sacensībām, kurās piedalās arī sportisti, kuri lieto dopingu. "Ja to var salīdzināt ar sportu - tad tas ir kā ļaut sacensībās piedalīties arī sportistiem, kas lieto dopingu," viņš sacīja.

Taujāts par "Balticovo" eksporta apmēriem, Mhitarjans norādīja, ka uzņēmums eksportē apmēram 70% no saražotās produkcijas. Tostarp kompānija aktīvi strādā pie eksporta uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, taču "Balticovo" produkcija nonāk arī citviet, piemēram, Āfrikas un Jaunzēlandes tirgos.

Savukārt, runājot par olu cenām, Mhitarjans sacīja, ka tās ir stabilizējušās un vairs nav tik augstas. "Cenu pieaugumam nevajadzētu būt," prognozēja kompānijas valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka "Balticovo" 2022.gadā strādāja ar 101,801 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 63,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 6,711 miljoni eiro.

"Balticovo" pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmums reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 370 381 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc "Balticovo" 2022.gada pārskatā minētā, ir SIA "BCO", kurai pieder 98,13% "Balticovo" akciju. Vienlaikus "BCO" kapitālā, pēc "Firmas.lv" datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Svarīgākais
Uz augšu