Otro gadu pēc kārtas Rīga iegūst godalgas "Financial Times" investīciju reitingā

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Edijs Pālens / LETA

Starptautiskajā nekustamā īpašuma un investīciju forumā MIPIM, kas norisinās Kannās, Rīga saņēmusi divas prestižā izdevuma "Financial Times" “Nākotnes Eiropas pilsētas un reģioni 2024” balvas Eiropas vidēja lieluma pilsētu kategorijā.

Balva Rīgai tika pasniegta par 4. vietu kategorijā “Cilvēkkapitāls un dzīvesveids”, kā arī par 6. vietu kategorijā "Ārvalstu tiešo investīciju stratēģija" Eiropas vidēja lieluma pilsētu grupā. Vienlaikus Rīgas reģions iekļuva “Cilvēkkapitāla un dzīvesveida” kategorijas top 10.

Laikraksta "Financial Times" reitings salīdzina Eiropas pilsētas un reģionus pēc to ekonomiskajām, finanšu un uzņēmējdarbības stiprajām pusēm, ierindojot Rīgu līdzās Cīrihei Šveicē, Oslo pilsētas reģionam Norvēģijā un Leipcigai Vācijā.

"Prieks redzēt, ka Rīga turpina pulcēt atzinību par savu progresu un attīstību, iegūstot godalgas no "Financial Times" divus gadus pēc kārtas. Tas nav tikai lepnums mums, bet arī apliecinājums mūsu pilsētas pievilcībai un uzticamībai kā ilgtermiņā veiksmīgam investīciju galamērķim. Mūsu stratēģiskā pieeja investīciju piesaistei, pamatojoties uz uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, kvalitatīva darbaspēka pieejamību un infrastruktūras attīstību, ir guvusi atzinību un stiprina mūsu pārliecību par Rīgu kā vienu no vadošajām investīciju galamērķu Eiropā," sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

"Šis apbalvojums ir kā apliecinājums, ka Rīga ir ne tikai pievilcīgs, bet arī uzticams un ilgtermiņā veiksmīgs galamērķis investīcijām. Tas stiprina mūsu pilsētas pievilcību investoriem un liecina par mūsu veiksmīgo stratēģisko pieeju investīciju piesaistei. Šī atzinība stiprina mūsu pārliecību, ka Rīga ir viena no reģiona vadošajām pilsētām investīciju piesaistē," atzīmē Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras direktors Fredis Bikovs.

Rīgas ārvalstu tiešo investīciju (ĀTI) piesaistes politika ir vērsta uz pilsētas kā investīcijām pievilcīgas vides konkurētspējas celšanu, ņemot vērā investoriem svarīgākos aspektus: uzņēmējdarbības vidi – birokrātisko procedūru vienkāršību un stabilu nodokļu politiku; atbilstošas kvalifikācijas darbaspēka pieejamību; tirgus potenciālu; nepieciešamās infrastruktūras pieejamību; piedāvātos atbalsta instrumentus un stimulus.

Ziņojumā tika apskatītas Eiropas valstu pilsētas un reģioni, izvērtējot dažādus kritērijus, saistībā ar ārvalstu tiešo investīciju piesaistes spējām un vidi. "FDi Intelligence" ir ārvalstu tiešo investīciju apskata izdevums, kas sniedz aktuālu pārskatu par globālo investīciju aktivitāti. Kopumā ziņojumā tika novērtētas 330 Eiropas pilsētas un 141 pilsētu reģions.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu