Deklarācijas par pērno gadu vēl nav iesniegušas 2737 amatpersonas

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Līdz šī gada 3.aprīlim vēl 2737 valsts amatpersonas nav iesniegušas valsts amatpersonas kārtējo gada deklarāciju par 2023.gadu, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID) pārstāvji.

Kopumā šī deklarācija šogad jāiesniedz 54 783 valsts amatpersonām, līdz 3.aprīlim to ir iesniegušas 52 046 amatpersonas jeb 95%.

No augstākajām valsts amatpersonām (Saeimas deputāti, prezidents, ministri un parlamentārie sekretāri) kārtējās deklarācijas par 2023.gadu ir iesniegušas visas amatpersonas.

Valsts amatpersonas deklarāciju, tāpat kā citus VID iesniedzamus dokumentus, jāiesniedz EDS, autorizējoties ar internetbankas rekvizītiem, eID, eParakstu vai "eParaksts mobile". Tādējādi, ja ir nozaudēts VID piešķirtais EDS identifikators un parole, to vairs nav nepieciešams atjaunot.

Lai atvieglotu deklarācijas aizpildīšanu, ir pilnveidota EDS dokumenta ievadforma un tie deklarācijas punkti, par kuriem informācija jau ir VID rīcībā, aizpildās automātiski. Savukārt valsts amatpersonai VID atlasītā informācija ir jāpārbauda un, ja nepieciešams, jāprecizē un jāpapildina, kā arī pirms iesniegšanas jāapliecina norādīto ziņu patiesums.

Iesniegto deklarāciju amatpersona var precizēt trīs mēnešu laikā pēc tam, kad deklarācija publiskota VID Valsts amatpersonu deklarāciju publiskojamo datu bāzē.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu