Cilvēku saduršanu baznīcā Austrālijā atzīst par teroraktu

LETA/AP
Foto: Ekrānšāviņš no video

Sidnejā pirmdien notikušais incidents, kurā vīrietis ar nazi sadūra cilvēkus baznīcā dievkalpojuma laikā, bija reliģiski motivēts terorisma akts, otrdien paziņoja Austrālijas policija, aicinot uzbrukuma saniknotos vietējos iedzīvotājus saglabāt mieru.

Uzbrukums notika Kristus Labā Gana asīriešu pareizticīgo baznīcā Veiklijas rajonā. Bīskapa Mara Mari Emmanuela sprediķa laikā viņam metās virsū 16 gadus vecs pusaudzis ar nazi, kurš sadūra bīskapu un priesteri Īzāku Rojelu,

Sašutušie draudzes locekļi nekavējoties savaldīja uzbrucēju, un viņu vēlāk apcietināja policija.

Uzbrukuma laikā vēl trīs cilvēki guva ievainojumus, kas nebija durtas brūces. Pie baznīcas izcēlās nekārtības, pēc kurām medicīniskā palīdzība tika sniegta apmēram 30 cilvēkiem.

Uzbrucējs bija "zināms policijai", bet nebija novērojamu potenciālo teroristu sarakstā, paziņoja augsta ranga policijas pārstāvji.

"Pēc visa materiāla izskatīšanas es paziņoju, ka tas bija terorisma incidents," preses konferencē paziņoja Jaundienvidvelsas štata policijas komisāre Karena Veba.

Viņa sacīja, ka uzbrukums ir atzīts par reliģiski motivēta ekstrēmisma aktu, kas iebiedējis sabiedrību. Veba piebilda, ka upuriem "paveicies, ka viņi ir dzīvi".

Uzbrukums izprovocēja vietējo iedzīvotāju protestus. Vairāk nekā 500 protestētāju trīs stundas cīnījās ar policiju, kas neļāva viņiem iekļūt baznīcā un izrēķināties ar aizdomās turēto.

Uzbrucējs tiek turēts apcietinājumā vietā, kuru policija neizpauž, un arī viņš ir guvis durtus ievainojumus.

Protestētāji meta pudeles, ķieģeļus un citus priekšmetus uz policistiem, divus no viņiem ievainojot, līdz tika atspiesti no baznīcas. Tika nodarīti postījumi 20 policijas automašīnām un dažiem namiem.

Policijai izdevās atjaunot kārtību, bet daži policisti tika nosūtīti apsargāt vietējās reliģisko kultu ēkas šajā rajonā.

Uzbrukums notika divas dienas pēc tam, kad citā Sidnejas rajonā vīrietis ar nazi noslepkavoja sešus cilvēkus iepirkšanās centrā, pirms viņu nošāva policija.

Sidnejas rietumu rajonā Veiklijā dzīvo pilsētas nelielā asīriešu kristiešu kopiena. Daudzi no tās locekļiem ieradušies Austrālijā, glābjoties no vajāšanām un kara Irākā un Sīrijā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais