Lietuvā sākas plašas militārās mācības ar vairāk nekā 20 000 karavīru piedalīšanos

TVNET/LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Rokas Tenys/Shutterstock

Lietuva šajā pavasarī sāk vienu no visintensīvākajiem militāro mācību cikliem, kurā piedalīsies vairāk nekā 20 000 Lietuvas un sabiedroto karavīru ar tūkstošiem militārās tehnikas vienību.

"Gan kolektīvo, gan mūsu nacionālo mācību intensitāte šopavasar ir ļoti augsta," otrdien žurnālistiem sacīja Lietuvas armijas komandieris ģenerālis Valdemārs Rupšis.

"Aptuvenas aplēses liecina, ka mācībās Lietuvā piedalīsies aptuveni 20 000 Lietuvas un sabiedroto karavīru," viņš sacīja.

Pirmās cikla mācības "Saber Strike" sāksies jau piektdien un turpināsies līdz nākamās nedēļas vidum.

Mācību laikā aptuveni 600 ASV karavīru un 120 riteņu transportlīdzekļu tiks pārvietoti no Polijas caur robežšķērsošanas punktu Budzisko-Kalvarija, lai kopā ar Lietuvas bruņoto spēku sauszemes spēku elementiem un Lietuvā izvietoto ASV bataljonu veiktu kaujas šaušanas mācības.

Vienlaikus nākamnedēļ sāksies Vācijas bruņoto spēku plaša mēroga mācības "Grand Quadriga 2024", kas turpināsies līdz maija beigām, un Pabrades un Kazlu Rūdas poligonos tiks izvietoti vairāk nekā 3000 Vācijas karavīru un 200 militārās tehnikas vienību. To skaitā būs tanki "Leopard", kājnieku kaujas mašīnas "Puma" un "Boxer".

Maijā notiks mācības "Immediate Response", kurās ASV bruņotie spēki kopā ar Lietuvas artilēristiem pirmo reizi Baltijas jūrā veiks kaujas šaušanas mācības ar reaktīvo raķešu palaišanas sistēmu HIMARS.

Visas šīs mācības ir daļa no NATO mācībām "Steadfast Defender 24", kas ir lielākās NATO mācības kopš Aukstā kara, kurās piedalās vairāk nekā 90 000 karavīru no 32 sabiedroto valstīm.

Pēc armijas komandiera teiktā, lai gan mācības ir iepriekš sagatavotas, tās ir pielāgotas, reaģējot uz ģeopolitiskās situācijas izmaiņām.

"Ja esat pamanījuši un sekojuši līdzi informācijai iepriekš, tad viss "Steadfast Defender" mācību cikls bija mazāka mēroga, nekā tas ir tagad, šopavasar. Tā ir reakcija uz drošības situāciju," žurnālistiem teica Rupšis, piebilstot, ka pirms trim gadiem tāda mēroga konvencionālās mācības nebija plānotas.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais