"Grenardi Group" obligāciju publiskajā piedāvājumā pieprasījums par trim ceturtdaļām pārsniedzis piedāvājumu

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Grenardi

Juvelierizstrādājumu mazumtirdzniecības tīkla AS "Grenardi Group" obligāciju publiskajā piedāvājumā pieprasījums pēc obligācijām par 75% pārsniedzis piedāvājumu, informēja uzņēmuma pārstāvji.

"Grenardi Group" publiskā obligāciju piedāvājuma laikā ir piesaistījis finansējumu 12 miljonu eiro apmērā ar fiksētu procenta likmi 10%.

Kopējais pieprasījums pēc obligācijām bija 21 miljons eiro no vairāk nekā 1300 investoriem, kas sākotnējo obligāciju piedāvājumu 12 miljonu eiro apmērā pārsniedza par 75%. Latvijas investori veidoja 85% no kopējā pieprasījuma, Igaunijas investori - 12%, savukārt Lietuvas - 3%.

Ievērojamā pieprasījuma dēļ obligācijas tika sadalītas investoriem, ievērojot šādus galvenos principus - visi esošie obligāciju turētāji, kuri piedalījās apmaiņas piedāvājumā, saņēma pilnu alokāciju, ievērojot apmaiņas attiecību. Emitents nolēma piešķirt katram investoram minimālo summu, lai varētu pretendēt uz katru attiecīgo investoru lojalitātes programmas grupu (attiecīgi 500 eiro, 10 000 eiro un 50 000 eiro). Atlikušo obligāciju pasūtījumu daļu "Grenardi Group" piešķīra ar mērķi izveidot stabilu, diversificētu un uzticamu investoru bāzi.

Investori, kuri ieguldījuši vismaz 500 eiro, viena mēneša laikā no emisijas datuma ir aicināti pieteikties "Grenardi Group" investoru lojalitātes programmai.

"Grenardi Group" obligācijas kotēs "Nasdaq Riga" Baltijas regulētā tirgus obligāciju sarakstā.

Obligāciju emisijā piesaistītos līdzekļus paredzēts izmantot uzņēmuma esošo obligāciju refinansēšanai, kā arī turpmākai izaugsmes finansēšanai - veikalu tīkla un sortimenta paplašināšanai un iegādes darījumu finansēšanai.

"Grenardi Group" obligāciju dzēšanas termiņš ir trīs gadi. Fiksēta procentu likme ir 10%. Norēķins par obligācijām notiks 2024.gada 19.aprīlī. Obligacionāri saņems kupona izmaksu (procentu) izmaksu reizi mēnesī, pirmā kupona izmaksa tiks veikta 2024.gada 31.maijā.

Obligāciju emisijas organizētājs ir AS "Signet Bank", savukārt juridiskās konsultācijas sniedz advokātu birojs "Eversheds Sutherland Bitāns".

Jau ziņots, ka ar obligāciju emisiju "Grenardi Group" plāno piesaistīt līdz 12 miljoniem eiro. Kopumā ar sekojošām obligāciju emisijām plānots piesaistīt līdz 17 miljoniem eiro.

Obligāciju emisijā piesaistītos līdzekļus paredzēts izmantot uzņēmuma esošo obligāciju refinansēšanai, kā arī turpmākai izaugsmes finansēšanai - veikalu tīkla un sortimenta paplašināšanai un iegādes darījumu finansēšanai.

Tāpat obligācijas tiks nodrošinātas ar "Grenardi Group" meitassabiedrību aktīviem, kurus galvenokārt veido augstas likviditātes zelta rotaslietas.

Obligāciju emisijas organizētājs ir "Signet Bank", savukārt juridiskās konsultācijas sniedz advokātu birojs "Eversheds Sutherland Bitāns".

Patlaban Baltijas valstīs ir 82 grupas veikali, no kuriem 11 atvērti 2023.gadā. No tiem 75 ir "Given" un septiņi "Grenardi" zīmola veikali.

Pēc "Firmas.lv" datiem, "Grenardi Group" konsolidētais apgrozījums 2022.gadā bija 12,837 miljoni eiro, vienlaikus grupas peļņa bija 13 478 eiro.

"Grenardi Group" reģistrēta 2022.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7 200 001 eiro. Lielākie kompānijas īpašnieki ir SIA "A.S. Capital" (45%), kas pieder Aināram Spriņģim, un Lindas Kesenfeldes SIA "Curiosity Capital" (19,25%).

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu