Izbeigta tiesvedība "Yandex" strīdā ar NEPLP

TVNET/LETA
Tiesneša āmurs.
Tiesneša āmurs. Foto: Ieva Čīka/LETA

Administratīvā apgabaltiesa šodien lēma izbeigt tiesvedību SIA "Yandex" un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) strīdā, jo tiesā tika saņemts uzņēmuma lūgums par tā atteikšanos no prasījuma, informēja Tiesu administrācijā.

Apgabaltiesas lēmumā norādīts, ka to var pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā 14 dienu laikā no lēmuma saņemšanas dienas, blakus sūdzību iesniedzot Administratīvajā apgabaltiesā.

Šī gada 3.aprīlī Administratīvā apgabaltiesa atlika izskatīšanu "Yandex" lietā, kurā prasītāja pārstāvis lūdza atcelt NEPLP lēmumu, ar kuru tika ierobežota tīmekļa vietnes "yandex.ru" pieejamība Latvijā. Līdz nākamajai tiesas sēdei tika uzdots pieteicēja pārstāvim noskaidrot pieteicēja viedokli par tiesvedības turpināšanu.

2022.gada nogalē pirmās instances tiesa noraidīja uzņēmuma pieteikumu. Par tiesas spriedumu tika saņemta apelācijas sūdzība.

Ar NEPLP 2022.gada 7.aprīļa lēmumu tika nolemts ierobežot Latvijā tobrīd pieejamo tīmekļa vietni "yandex.ru", konstatējot, ka šajā vietnē tiek izplatīta sagrozīta un nepatiesa informācija par notikumiem pasaulē, arī karu Ukrainā, attaisnojot Krievijas agresiju.

NEPLP norādīja, ka šādas informācijas izplatīšana rada maldīgu priekšstatu par notikumiem pasaulē, negatīvi ietekmē dažādu sabiedrības grupu pastāvēšanu līdzās un apdraud Latvijas valsts drošību. Nepiekrītot NEPLP lēmumam, "Yandex" vērsās Administratīvajā rajona tiesā.

Jau ziņots, ka Krievijas informācijas tehnoloģiju lieluzņēmums "Yandex" ir reģistrēts Nīderlandē, un tam ir Eiropas, Lielbritānijas un ASV apakšstruktūras, tomēr lielākā biznesa daļa, arī kopbraukšanas un pārtikas piegādes uzņēmumi, pamatā ir Krievijā. 2022.gada augustā "Yandex" paziņoja, ka pārdod savus mediju projektus ar valsti saistītajam konkurentam VK - Krievijas lielākajam sociālajam tīklam.

Aktuālais šodien
Svarīgākais