Noskaidrots, cik lielas summas Latvijas iedzīvotāji plāno tērēt vasaras atvaļinājumiem

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Lai gan ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju vēl nav izlēmuši, ko darīs vasarā, aptuveni puse vasaras mēnešos ir ieplānojuši doties ceļojumā, liecina "SEB bankas" veiktās aptaujas rezultāti. 

Teju trešā daļa respondentu (31%) atzīmējuši, ka šovasar dosies braucienā uz ārvalstīm, savukārt 19% apceļos Latviju. Vienlaikus 14% aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka vasaru plāno pavadīt ārpus pilsētas – vasarnīcā vai laukos.

Ceļojumu uz ārzemēm biežāk izvēlas gados jaunāki respondenti – gandrīz 40% jauniešu no 18 līdz 29 gadiem vasarā dosies ārpus Latvijas. Tāpat uz ārzemēm vairāk ceļos iedzīvotāji no 40 līdz 59 gadiem. Savukārt ceļošana pa Latviju vairāk populāra starp 30 līdz 39 gadu veciem iedzīvotajiem.

Saskaņā ar aptaujas datiem, 20% iedzīvotāju vasaras atvaļinājumam plāno tērēt līdz 400 eiro, 10% – no 400 līdz 500 eiro, 16% – no 500 līdz 1000 eiro, 11% – no 1000 līdz 1500 eiro un 13% – virs 1500 eiro.

“Ceļošana ir populārākais vasaras atvaļinājuma pavadīšanas veids. Bet braucieni uz tālākām valstīm parasti saistīti arī ar lielākiem izdevumiem. Tāpēc ļoti svarīgi laicīgi sagatavoties atvaļinājumam arī finansiāli," atzīmē "SEB bankas" Privātpersonu segmenta vadītāja Elza Rudzīte. 

Viņa norāda, ka saskaņā ar aptaujas rezultātiem lielākā daļa iedzīvotāju (43%) vasaras atvaļinājumam krāj naudu laicīgi, pārdomājot ikdienas tēriņus. Turklāt visaktīvāk to dara jaunieši un iedzīvotāji no 30 līdz 39 gadiem. Otra liela grupa (38% aptaujāto) apmaksās atvaļinājumu no regulārajiem ienākumiem, atvaļinājuma naudas.

"Interesanti, ka starp iedzīvotājiem virs 60 gadiem katrs piektais (21%) norāda, ka viņiem vienmēr ir nauda, ko tērēt atvaļinājumam. Un, spriežot pēc citām mūsu aptaujām, var secināt, ka šī ir iedzīvotāju grupa, kurai vislabāk sokas ar uzkrājumu veidošanu vispār. Viņiem vienmēr ir naudas rezerve, ko izmantot gan neparedzētiem, gan plānotiem izdevumiem," atklāj Rudzīte.

Tāpat aptaujā noskaidrots, ka vidēji katrs trešais Latvijas iedzīvotājs šogad plāno divu nedēļu garu vasaras atvaļinājumu, katrs desmitais vasarā atpūtīsies trīs nedēļas, bet 21% aptaujāto – četras nedēļas vai vairāk.

Lielākoties divu nedēļu atvaļinājumu plānojot vīrieši, savukārt starp sievietēm ir vairāk to, kurām būs četru un vairāk nedēļu garš atvaļinājums. "Sievietes biežāk ņem garāku atvaļinājumu arī tā iemesla dēļ, ka vasarā ir skolu brīvlaiks un arī bērnudārzi bieži vien nestrādā. Tāpēc vasaras tēriņiem atvaļinājumu laikā būtu laicīgi jāsagatavojas, veidojot uzkrājumu," uzsver "SEB bankas" Privātpersonu segmenta vadītāja.

Uzziņai:

Iedzīvotāju aptauju pēc SEB bankas pasūtījuma 2024. gada martā veica uzņēmums "Norstat". Tajā piedalījās 1011 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu