Militāro skūteru ražotāji Liepājā sāk ražošanu arī civilajām nozarēm (4)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

Liepājas militāro bezceļu elektrisko skrejriteņu "Mosphera" ražotājs SIA "Global Wolf Motors" sācis ražot skūterus arī civilajām vajadzībām, informēja kompānijā.

"Mosphera" skrejriteņi līdz šim atpazīstami ar to, ka tiek izmantoti militārajā industrijā, un tos atzinīgi novērtējuši Ukrainas bruņotie spēki. Tagad "Mosphera" skrejritenis tiek ražots arī citām civilajām industrijām - ostas, lauksaimniecības, mežsaimniecības, loģistikas jomām, kā arī jau gadu tos izmanto Latvijas policija.

Ražojot militāro bezceļu elektroskūteri uzņēmums nebija domājis par citām pielietojuma jomām, vēl mazāk paļāvies uz Latvijas tirgu, jo jau sākotnēji produkts bija iecerēts eksportam. Tomēr gada laikā kopš pilna apjoma ražošanas procesa sākšanas Latvijā ražoto transporta līdzekli iegādājušās Latvijas pašvaldības (Dienvidkurzemes novads un citas), lai izmantotu plašāku teritoriju kārtības un kāpu zonas uzraudzībai, Valsts policija - Dziesmu un deju svētku drošības nodrošināšanai, kā arī īpašo uzdevumu vienības savu funkciju veikšanai.

Uzņēmuma līdzīpašnieks Klāvs Ašmanis norāda, ka sākotnēji elektriskos skrejriteņus sākts ražot tieši militārajai nozarei un drošības iestādēm, tomēr secināts, ka skrejriteņu potenciāls un pielietojums ir ļoti plašs. Pārliecību par produkta plašāku pielietojumu citās jomās un pielietojamību citās industrijās devusi dažādu jomu pārstāvju izrādītā interese un ieteikumi.

"Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu, kuru nodrošina mūsu produkts - sākot no pastniekiem Portugālē, apsardzes dienesta pakalpojumiem Spānijā, lokalizētiem ugunsdzēsējiem ("one-man-fireman") urbāno teritoriju tuvumā, līdz pat mežsaimniecībām tepat Latvijā," informē Ašmanis.

Viņš skaidro, ka pieprasījums vairums gadījumos saistīts ar to, ka skrejritenis ir ļoti izturīgs, paredzēts bezceļiem, ir videi draudzīgs (CO2 nulles emisijas) un ražots, nodrošinot beztrokšņa tehnoloģiju. Tas ir izturīgs un sasniedz vietas, ko cits transportlīdzeklis nespētu. Interese izrādīta arī no ostām, lieliem loģistikas parkiem un lauksaimniecības uzņēmumiem, kas "Global Wolf Motors" liek domāt par jaunas ražotnes atvēršanu Liepājā pārskatāmā nākotnē.

"Global Wolf Motors" patlaban "Mosphera" skūteri eksportē uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm.

"Global Wolf Motors" 2022.gadā strādāja ar 188 610 eiro apgrozījumu un cieta 191 051 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publiskoti.

"Global Wolf Motors" reģistrēts 2020.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma īpašnieki vienādās daļās ir Ašmanis un Anta Bukava.

Komentāri (4)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu