Sarunu festivāls LAMPA piesaka desmitās jubilejas svinību programmu

TVNET
Festivāls "LAMPA": TVNET piedāvā diskusiju “CLICKBAIT: ko žurnālists tev nestāsta?”
Festivāls "LAMPA": TVNET piedāvā diskusiju “CLICKBAIT: ko žurnālists tev nestāsta?” Foto: Jānis Škapars/TVNET

Desmitajā sarunu festivālā "Lampa", kas 5.jūlijā un 6.jūlijā notiks Cēsīs, 62 norises vietās būs vairāk nekā 340 pasākumi, informēja festivāla organizatori.

Pasākumus piedāvās 245 rīkotāji par dažādām tēmām, piemēram, cilvēks, izglītība, finanses un ekonomika, drošība un tieslietas, Eiropa un pasaule, valsts un sabiedrība, kultūra un prāta atpūta, vide un ilgtspēja, mediji, mākslīgais intelekts un tehnoloģijas, mentālā veselība.

Tāpat būs iespēja piedalīties dažādās interaktīvās un izklaidējošās spēlēs, darbnīcās, diskusijās, sarunās, vērot iestudējumus un sporta pārraides, kā arī būt lieciniekiem raidierakstu dzīvajam izpildījumam.

Ieeja festivālā bez maksas.

Sarunu festivāla "Lampa" direktore Ieva Morica skaidro, ka deviņu gadu laikā festivālā ir bijušas spraigas diskusijas, līdzīgi un pretēji viedokļi, spēcīgi argumenti, jauni mērķi.

Video: Kara reportieru dienasgrāmatas. "Lampā" ar savu pieredzi dalās Latvijas labākie kara reportieri

Šogad "Lampa" apmeklētāji varēs nodoties sarunām gan uz ierastajām un iemīļotajām skatuvēm "Dots", Mini"Lampa", "Apgaismo", "Uzzibsnī", "Ģimenes telts", "Spuldze" un citām, gan dažādās nebijušās norises vietās.

Būs iespēja redzēt pasaules mazāko skatuvi, "Swedbank" dažādības simulatorā pieredzēt pasauli, kā to pieredz cilvēki ar autismu, "Swedbank" Ilgtspējas skatuvē meklēt atbildes uz jautājumiem par uzņēmumu ilgtspējas stratēģiju, brīvprātīgā darba nozīmi, diskutēt par Baltijas enerģētisko neatkarību, uzņēmumu pārvaldības izaicinājumiem, zaļā kursa ietekmi uz finansējuma pieejamību un mācīties no biznesa neveiksmēm, klausīties sarunas lībiešu valodā Lībiešu teltī, runāt par nāves tēmām "Nāves kafejnīcā", noskaņoties olimpiskajai vasarai "Parīzes teltī", runāt par reivu un to arī izbaudīt "Underground brūzī", pievērsties jauniešu problēmām "Spoguļteltī", skatīties Eiropas čempionāta futbola spēli un pārspriest notikumus laukumā "Vācu teltī" un piedzīvot daudz citu vērtīgu notikumu.

Foto: Festivāls "LAMPA": TVNET piedāvā diskusiju “CLICKBAIT: ko žurnālists tev nestāsta?”

Arī šogad būs "Politiķu cepiens", kam sekos pārsteiguma koncerts. Būs arī "Politiķu disko", kurā politiķi demonstrēs savu mūzikas gaumi.

Arī šogad "Reģionu skatuvē", kas top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, būs dzirdami Latvijas reģionu dalībnieku viedokļi, diskutējot un runājot par reģionu aktualitātēm un vietējo iedzīvotāju iespējām ietekmēt apkārt notiekošo. Piektdien, 5.jūlijā, tiks runāts par kopienu nozīmi, lai mazinātu vientulību, sabiedrības iesaistes iespējām un kultūras ietekmi uz kopienu atdzimšanu, dienu noslēdzot ar monoizrādi par brīvību un "Britu Silent Disco", kurā pie pults būs Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels. Sestdien, 6.jūlijā, sarunas būs par Ukrainas bēgļu integrāciju, lauku teritoriju attīstību, pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju piederības sajūtu Latvijai.

Aktuālais šodien
Svarīgākais