Foto Saeima neatbalsta ieceri liegt Latvijā atrasties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem (2)

TVNET/LETA
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Saeima šodien noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) sagatavotos grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredzēja liegt Latvijā atrasties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Minētos grozījumus iepriekš noraidīja arī atbildīgā Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Komisijas vadītāja Skaidrīte Ābrama (P) skaidroja, ka tika saņemti atzinumi no Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Finanšu ministrijas, neatbalstot likumprojektu. Tāpat likumprojektu lūdza neatbalstīt Baltkrievijas opozīcijas pārstāvji, paužot, ka ir daudz bēgļu, kas bēg no Lukašenko režīma ar Baltkrievijā reģistrētām automašīnām, bet viņiem nav iespēju tās pārreģistrēt, jo šīs automašīnas neatbilst Eiropas Savienības standartam, sacīja deputāte.

Deputāts Jānis Dombrava (NA) pauda cerību, ka pienāks tāda diena, kad visi deputāti un ministriju darbinieki iestāsies primāri par Latvijas pilsoņu interesēm, nevis uztrauksies par Baltkrievijas un Krievijas pilsoņu interesēm.

Pērn stājās spēkā parlamenta pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka no februāra vidus ir aizliegts Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Likums nosaka, ka, ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā un tiek konstatēta tā neatļauta izmantošana ceļu satiksmē, transportlīdzekli konfiscē un nodod Ukrainai.

NA deputāti rosināja, lai uz Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem tiktu attiecināti tādi pat nosacījumi, kā uz Krievijas transportlīdzekļiem, jo pretējā gadījumā transportlīdzekļus ar Krievijas numuriem var pārreģistrēt Baltkrievijā un tie var atgriezties Latvijas satiksmē.

Opozīcijas spēka piedāvātie grozījumi paredzēja, ka transportlīdzeklim ar Baltkrievijas numuriem jāpamet Latvijas teritorija vai jāpārreģistrē tie Latvijā trīs mēnešu laikā no likuma stāšanās spēkā. Tāpat grozījumi nosaka, ka par Baltkrievijā reģistrēta transportlīdzekļa neatļautu izmantošanu varētu sodīt ar naudas sodu no 750 līdz 2000 eiro, kā arī transportlīdzeklis tiktu konfiscēts.

NA ieskatā, tas novērstu iespēju izvairīties no atbildības par veiktajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, neapmaksātām autostāvvietām, piedalīšanos satiksmē ar auto Eiropas standartiem neatbilstošā tehniskā stāvoklī un citiem līdzīgiem pārkāpumiem, par kuriem šobrīd nav iespējams iekasēt sodus.

Tāpat NA piedāvāja padarīt bargākas arī jau esošās normas, jo patlaban policija nevar konfiscēt transportlīdzekli, ja tas tobrīd neatrodas satiksmē, bet, piemēram, stāv stāvvietā. Tāpēc opozīcijas deputāti rosināja noteikt, ka transportlīdzekļus ar Krievijas un Baltkrievijas numuriem varētu konfiscēt arī tad, ja tie neatrodas satiksmē.

Foto: Saeimas 20.jūnija sēde

Aktuālais šodien
Svarīgākais