Bunkus slepkavība: prokurors apsūdzību groza uz smagāku (2)

TVNET/LETA
Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aldis Lasmanis
Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aldis Lasmanis Foto: Lita Millere/LETA

Prokurors uz smagāku grozījis apsūdzību administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto, ja krimināllietas iztiesāšanas gaitā prokurors atzīst, ka celtā un izsniegtā apsūdzība ir grozāma uz vieglāku vai smagāku vai arī apsūdzība grozāma sakarā ar noziedzīga nodarījuma faktisko apstākļu maiņu, nemainoties šā nodarījuma kvalifikācijai, viņa pienākums ir grozīt apsūdzību, motivējot to.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aldis Lasmanis, uzturot tiesā valsts apsūdzību, izvērtēja iztiesāšanas gaitā pārbaudītos pierādījumus. Prokurors nolēma visiem trīs apsūdzētajam uzrādīto apsūdzību par Krimināllikuma pantā "Slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos" paredzēto noziegumu grozīt uz smagāku, norādot citus noziedzīgā nodarījuma faktiskos apstākļus, bet nemainot noziedzīgā nodarījuma juridisko kvalifikāciju.

Video: Vieta, kur nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus

Viktoram Krivošejam uzrādīto apsūdzību par Krimināllikuma pantā "Pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušana" paredzēto noziedzīgo nodarījumu grozīja uz smagāku, norādot citus noziedzīgā nodarījuma faktiskos apstākļus, nemainot noziedzīgā nodarījuma juridisko kvalifikāciju.

Tāpat Krivošejam celto apsūdzību par šaujamieroča un munīcijas nēsāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas grozīja uz smagāku, mainot noziedzīgo nodarījumu kvalifikāciju, jo noziedzīgie nodarījumi izdarīti organizētā grupā.

Tāpat apsūdzībās, piemēram, tika precizēts slepkavības mēģinājuma laiks un norādītas ziņas par apsūdzētā Mihaila Uļmana dalību uzņēmumos.

Prokuratūrā aģentūrai LETA plašāku informāciju nesniedza.

Jau ziņots, ka administratora Bunkus slepkavības lietu Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā plāno turpināt skatīt 18.jūlijā.

Lietā par uzkūdīšanu jeb slepkavības pasūtīšanu apsūdzēti uzņēmēji Uļmans un Aleksandrs Babenko. Uļmans apsūdzēts arī par slepkavības atbalstīšanu.

Apsūdzība celta arī iespējamam slepkavam, kas izdarīja šāvienus - 1974.gadā dzimušajam Krievijas pilsonim Krivošejam. Viņš apsūdzēts arī par šaujamieroča un munīcijas nēsāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas un par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu bez izmeklētāja vai prokurora atļaujas.

Apsūdzība slepkavības organizētājam nav celta, jo viņš ir miris vardarbīgā nāvē. Šis cilvēks bija kādreiz ietekmīgā Ivana Haritonova kriminālā grupējuma lietā notiesātais Genādijs Vaļagins. Viņu 2022.gada martā nošāva Rīgā, Pļavniekos.

Savukārt pret vienu personu kriminālprocess izbeigts, jo tās darbībās netika konstatēta šī nozieguma atbalstīšana. Šī persona ir 1970.gadā dzimušais Arkādijs Judins.

Pirmstiesas kriminālprocesā tika noskaidroti noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas apstākļi un iesaistītās personas, tostarp viņu savstarpējā lomu sadale nozieguma īstenošanai. Prokuratūra uzskata, ka apsūdzēto izdarītā nozieguma motīvs bija nepatika pret administratoru, viņam pildot savus profesionālos pienākumus. Bunkus bija SIA "Rego Trade" administrators, bet Uļmans - šī uzņēmuma bijušais valdes loceklis.

LTV raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka par Bunkus slepkavību organizatoram tikuši piedāvāti 100 000 eiro, bet izpildītājam - 200 000 eiro. Vairāk nekā 100 000 eiro izpildītājam netika samaksāti.

Visiem apsūdzētajiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna.

Aktuālais šodien
Svarīgākais