Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa

Baltijas valstis apvieno spēkus: Rīgā notiks starptautiskais kiberdrošības inovāciju forums “CyberBazaar”

Foto: Publicitātes foto

Laikmetā, kad digitālie draudi ir aktuālāki nekā jebkad iepriekš, Baltijas valstis – Igaunija, Latvija un Lietuva – ieņem vienotu nostāju attiecībā pret apdraudējumiem kibertelpā, aicinot Eiropas Savienības dalībvalstis uz ciešāku sadarbību kiberdrošības jomā.

Šogad no 3. līdz 5. decembrim Rīgā Baltijas valstu nacionālie kiberdrošības centri pirmo reizi rīko starptautisku kiberdrošības inovāciju forumu “CyberBazaar 2024”.

Foruma mērķis ir demonstrēt jaunākos tehnoloģiju un zinātnes sasniegumus kiberdrošības jomā, sekmēt publiskā un privātā sektora IT jomas ekspertu sadarbību, kā arī veicināt jauniešu piesaisti kiberdrošības jomai.

Baltijas kiberdrošības inovāciju foruma “CyberBazaar 2024” norisi atbalsta Eiropas Kiberdrošības kompetenču centrs, un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Uzzināt vairāk par pasākumu un reģistrēties var šeit. Dalība pasākumā ir bez maksas, un tajā ir aicināti piedalīties Eiropas Savienības un citu valstu pārstāvji.

Baltijas kiberdrošības kopienas tikšanās vieta

Foruma centrālais notikums būs “CyberBazaar” Tehnoloģiju un biznesa konference, kas norisināsies 5. decembrī Rīgā, ATTA centrā.

Konference pulcēs daudzveidīgu auditoriju, tostarp uzņēmējus, kiberdrošības speciālistus un ekspertus, kā arī politikas veidotājus no Eiropas Savienības un citām valstīm. Tā kā kiberdrošība ir viena no galvenajām starptautiska mēroga problēmām, uz šo pasākumu aicināts ikviens, kas saistīts ar informācijas tehnoloģijām, drošību un valsts aizsardzību.

"Neraugoties uz aizvien pieaugošo apdraudējuma līmeni kibertelpā, Latvija ir demonstrējusi spēcīgu noturību. Tās pamatā ir cieša sadarbība starp publisko un privāto sektoru, kā arī mūsu sabiedrotajiem un partneriem, ko apliecina Nacionālā kiberdrošības centra izveide. Aicinu IT jomas ekspertus un interesentus pieteikt dalību starptautiskajā kiberdrošības inovāciju forumā “CyberBazaar”, lai turpinātu kopīgo darbu pie digitālās infrastruktūras aizsardzības un stiprināšanas,” norāda aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Konference ir strukturēta trīs galvenajās daļās, katrā no tiem pievēršoties kādam no kiberdrošības svarīgākajiem aspektiem – tehnoloģijām, pētniecībai un biznesa attīstībai.

Inovatīvu produktu izstāde

Konferences prezentāciju starplaikos viesiem būs iespēja iepazīties ar izstādi – zonu, kurā vadošie uzņēmumi un organizācijas no Baltijas valstīm prezentēs savus jaunākos kiberdrošības produktus un pakalpojumus. Šī izstāde būs unikāla iespēja dalībniekiem veidot kontaktus ar nozares ekspertiem, atklāt inovatīvas tehnoloģijas un atrast jaunas sadarbības iespējas.

Zinātniskā konference

Foruma ietvaros norisināsies arī starptautiska zinātniskā konference, kurā pētnieki ir aicināti iesniegt savus referātus par dažādām ar kiberdrošību saistītām tēmām. Šī būs lieliska iespēja prezentēt savu pētījumu rezultātus un tos apspriest ar pasaules līmeņa zinātniekiem un ekspertiem.

Zinātniskā konference ir starpdisciplināra un ietvers tādas tēmas kā kiberdrošības draudu un ievainojamību analīze, kriptogrāfija un datu aizsardzība, mākslīgā intelekta tehnoloģiju pielietojums kiberdrošībā, kā arī kiberfizikālo sistēmu drošība. Tāpat tiks aplūkoti kiberdrošības tiesiskā regulējuma, politikas un pārvaldības jautājumi, kiberdrošības tehnoloģiju sociālie un ētiskie aspekti, kā arī inovatīvu kiberdrošības risinājumu pielietojums praksē.

Labāko referātu autori saņems balvas no organizatoriem, kā arī iespēju publicēt savu pētījumu rezultātus starptautiskajā žurnālā "Baltic Journal of Modern Computing". Plašāka informācija par zinātnisko konferenci un referātiem izvirzītajām prasībām ir atrodama šeit.

Studentu kiberhakatons

Baltijas kiberdrošības inovāciju forums sāksies ar dinamisku kiberdrošības hakatonu, kas norisināsies no 3. līdz 4. decembrim Latvijas Universitātes Zinātņu mājā.

Paredzams, ka hakatonā piedalīsies 300 studenti no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Divu intensīvu dienu laikā hakatona dalībniekiem būs jārisina sarežģītas kiberdrošības problēmas, piedāvājot inovatīvus risinājumus un idejas. Labāko ideju autori saņems balvas no organizatoriem.

Hakatona mērķis ir veicināt talantīgo jauniešu interesi par kiberdrošības jomu, sekmēt dalībnieku digitālās un kiberdrošības prasmes, kā arī atbalstīt inovatīvu kiberdrošības ideju un risinājumu attīstību.

Pievienojieties un atzīmējiet kalendāros 2024. gada 3.–5. decembri, kad tiksimies Rīgā! Veidosim kibertelpu drošāku kopā!

Uz augšu