Aptauja: 40% autovadītāju no braukšanas reibumā attur traģiskie pieredzes stāsti

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: PA Wire

Mazāk nekā pusi jeb 40% aptaujāto autovadītāju no sēšanās pie stūres alkohola reibumā attur paša vai citu cilvēku reālie pieredzes stāsti un avāriju traģiskās sekas, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) veiktā aptauja.

Alkohols un reibums ceļu satiksmē vēl aizvien ir būtiska problēma, tā uzskata 85% respondentu.

Tādēļ CSDD šogad sabiedrību uzrunās ar patiesiem cilvēku stāstiem, kuros viņi atzīstas, ka ir svinējuši svētkus, sēdušies pie stūres reibumā un

piedzīvojuši traģiskus mirkļus, zaudējot draugus, tuviniekus un pārdzīvojot grūtus un sāpīgus dzīvē atgriešanās laiku.

Lai atturētu autovadītājus sēsties pie stūres reibumā un aicinātu ikvienu apturēt savējos pirms liktenīgās kļūdas, CSDD ir sācis informatīvu kampaņu «Viena kļūda - salauzta dzīve».

Latvijas Narkologu asociācijas priekšsēdētāja, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna, izsakoties par autovadītājiem un alkohola lietošanu, uzsvēra, ka katram no mums būtu jāielāgo -

iereibis vai paģirains šoferis un auto vai motocikla vadīšana nav savā starpā savienojamas lietas.

Stirna pauda pārliecību, ka Latvijas sabiedrība ir pārāk daudz mītu par to, kā alkohols pamet cilvēka organismu un kādu ietekmi tas uz mums atstāj.

«Lai arī sabiedrībā pastāv uzskats, ka ļoti neliela alkohola daudzuma lietošana pirms sēšanās pie stūres ir pieļaujama un uzskatāma par normālu, svarīgi apzināties, ka

pat vismazākais izlietotais alkohola daudzums rada ietekmi uz cilvēka koordināciju, redzi, spriestspēju.

Ja cilvēks ir pieņēmis lēmumu braukt, tad alkohols ir pilnībā jāizslēdz,» teica Stirna.

Kā ziņots, CSDD apkopotā statistika liecina, ka no 2010.gada reibumā izraisīto avāriju skaits samazinājies par 28%, bojāgājušo skaits sarucis gandrīz divas reizes - no 22 bojāgājušajiem 2010.gadā līdz 12 bojāgājušajiem pērn, bet ievainoto skaits - par 23%.

Informatīvā kampaņa «Viena kļūda - salauzta dzīve» tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

CSDD pētījums «Sabiedrības attieksme pret automašīnas vadīšanu alkohola reibumā» sadarbībā ar pētījumu centru «Latvijas fakti» veikts šogad maijā. Pētījumā aptaujāti 1017 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

CSDD sociālās kampaņas pret braukšanu reibumā rīko kopš 2001.gada.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu