Psiholoģe: «Rūpēties par lietām bērns iemācās no vecākiem»

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: PantherMedia/Scanpix

Kas ir kārtības mīlestība? Kurā vecumā bērns pa īstam apgūst prasmi parūpēties par savām lietām un kā vecāki savam mazajam to var iemācīt ar sava piemēra palīdzību, Māmiņu klubam stāsta psiholoģe Diāna Zande.

Attieksme pret lietām bērnam veidojas jau mazotnē, viņa ģimenē. Tad, ja vecāki paši pret tām neizturas pārmēru pedantiski vai arī pārāk pavirši, bet gan ar rūpību un cieņu, arī bērniņš pret savām mantām izturēsies tāpat!

«Vislabāk, ja vecākiem pret lietām ir veselīga attieksme, viņi par tām saprātīgi rūpējas un bērniņam stāsta, ka tas ir ļoti jauki, ja ir nomazgāti trauki, glīti saliktas kurpītes un, ienākot istabā, valda kārtība!

Ar bērnu ir jārunā, viņam jāstāsta, kāda ir sajūta, atrodoties kārtīgā istabā,

un cik laba tā ir, kad, aizejot uz skolu, esi visu paņēmis līdzi,» stāsta Diāna Zande.

Tā kā līdz sešu, septiņu gadu vecumam bērniņš vēl ir mazs un bieži vien savākt savas lietas viņam vienkārši aizmirstas, vislabāk par tām rūpēties viņš iemācās skolā.

Protams, ir arī ļoti mazi bērniņi, kuri vienmēr atceras savas mantas savākt, tomēr, kā apgalvo psiholoģe, vairums mazuļu to iemācās, tikai sākot skolas gaitas! Šajā vecumā atcerēties savākt savas lietas, tās saudzēt un nenosmērēt ir pirmais, kas bērniņam jāapgūst.

«Vecākiem būtiskākais atcerēties to, ka

tam, ko viņi savam mazajam vēlas iemācīt, jāatbilst bērna vecumam un attīstībai!

Man ļoti patīk jautājums, ko katrs vecāks sev var uzdot: «Vai es vēlos izaudzināt perfektu vai laimīgu bērnu? Manuprāt, labāk, lai viņš nav perfekts, tomēr laimīgs!

Zinu kādus vecākus, kuru bērniņš, pirms kāpj uz paklāja, novelk čībiņas, un tas nav stāsts par laimīgu bērnu. Kaut arī viņš zina visus mājas noteikumus, bērnam ir jājūtas brīvam, bet kārtības mīlestību jāmāca ar draudzību un cieņu pret savu mazo,» tā Diāna Zande.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu