iepriekšējais 1 2 3 4 5 6

Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. a

  Iedomaajieties kaada sajuuuta buutu astrionautiem Orionaa gaidot startu zinot ka tuuliit 50 m zem pakaljas ies valjaa paaris kilotonnas

  0
 2. C

  Ierindas pilsonis
  Lielākās nepatikšanas pie lieliem ātrumiem varētu sagādāt sadursmes ar putekļiem un smilšu graudiņiem kas gadītos pa ceļam. Starojums tad vēl tā, nopietna pretradīacijas aizsardzība vajadzīga jebkurā gadījumā vienalga vai runa iet par lidojumiem Saules sistēmas iekšīenē vai ārpus tās. Pie 8 - 10 % C vides pretestība kosmosā diez vai būtu pārāk jūtama, drīzāk jābaidās no sadursmēm ar sīkiem objektiem kam potenciāli var būt katastrofālas sekas.
  Bet kamēr neizdomās kādu veidu kā apiet C ierobežojumu tikmēr praktiski turp un atpakaļ starpzvaigžņu lidojumi diez vai kādreiz notiks. Ja nu vienīgi tiks palaista kāda zonde ar mērķi nolidot tuvu garām kādai zvaigznei vai labākajā gadījumā misija ar apkalpi vienā virzienā ar mērķi izveidot koloniju, ja pieņemamā attālumā tiks atrasta apdzīvojama planēta.
  Par tādiem lidojumiem kā sci-fi filmās var runāt tikai tad ja izdomās kā apiet C.

  Bet ja runa iet par pilotējamiem lidojumiem Saules sistēmas iekšienē tad ORION ir labākais no tā kas pie pašreizējām tehnoloģijām pieejams. Principā jau pašam ORION kuģim nemaz nav nepieciešams nosēsties (ar impulsu dzinēju tas būtu ļoti grūti un bīstami). Reiz palaists ORION varētu kalpot kā ātrs starpplanētu prāmis transportējot cilvēkus un kravas turp un atpakaļ.

  0
 3. I
  Ierindas pilsonis 2007. g. 27. aprīlī 22:08

  Ceļotājs
  Kosmosā nav vakuma, tas ir pilns ar dažadiem starojumiem, putekļiem u.t.t. - tā ir vide ar pretestību, jo ātrāk Tu kustēsies, jo lielāka pretestība būs jāpārvar. Līdzīgi kā ūdenī un gaisā - kamēr ātrumi ir mazi, pretestību praktiski nejūt, bet tiklīdz gribam palielināt ātrumu jāsāk arī domāt par berzes koeficientiem, kam ir tendence pieaugt ģeometriskā progresijā. Tad kāda jēga vispār runāt par ātrumiem, kuri praktiski nav sasniedzami vides pretestības dēļ? ,,Durvis" vajag meklēt, nevis skriet ar pieri sienā :-)

  0
 4. C

  Par dzinējiem
  Lieta tāda ka vairumam raķešdzinēju kas arī varētu izmantot kodolenerģiju efektivitāti ierobežo pieejamo materiālu karstumizturība. ASV bija projekts NERVA kur mēģināja izstrādāt raķešu kodoldzinēju kas darbotos pēc līdzīga principa kā parastais raķešdzinējs tikai degvielas uzkarsēšanai izmantoja nevis ķīmisko degšanas enerģiju, bet gan kodolenerģiju. Efektivitāte bija tikaii 2 reizes lielāka kā parastam dzinējam, augstāku efektivitāti nevarēja panākt, jo ja vēl palielinātu reaktora temperatūru tad tas vienkārši izkustu.
  Jonu un līdzīgiem dznējiem, kas izmanto elektrostatiskos vai elektromagnētiskos laukus, degvielas izmantošanas efektivitāte ir augsta, bet vilkme niecīga, līdz ar to paiet ilgs laiks līdz tiek sasniegtds kaut cik pieņemams ātrums. Ja grib lielu vilkmi tad ir vajadzīgs lieljaudas elektroenerģijas avots (principā jaudīgs AES), kas pats pa sevi jau būtu ļoti smags. Pie tam šāda dzinēja uzbūve būtu ļoti komplicēta, līdz ar to lielāka iespēja ka kaut kas var nojukt. Grūtības radīti visu šo energorijīgo ietaišu dzesēšanas, kas vakuumā nebūt nav vienkārša.

  ORION vairums šo problēmu nepastāv, jo enerģija izdalās nevis kuģa iekšienē bet gan ārpus tā. Tā kā kodolsprādzieni netiek nekā ierobežoti tad nepastāv materiālu izkušanas problēma, jo eksplozijas kontakts ar pašu kosmosa kuģi ir ļoti īslaicīgs. Arī pati dzinējiekārtas konstrukcija ir relatīvi vienkārša kas samazina iespēju ka kaut kas var sabojāties.
  Visdrošāk ORION būtu būvēt uz Mēness (protams vispirms tur būtu jāierīko pastāvīga bāze un metālu raktuves, kas noteikti izmaksātu dārgāk nekā pats ORION). Gravitācija arī vājāka līdz ar to starts būtu mazāk riskants, nebūtu jābaidās ka elektromagnētiskie impulsi nosvilinās elektroniku uz Zemes.

  0
 5. s

  tie skorpioni tāpat sastāv no 50 - 60 - 70% h2o, tas ka viņi māk tikt galā ar milzīgo sēra koncentrāciju vidē tikai pierāda, ka dzīvība ir sasodīti sīksta, tepat uz zemes dzīvība eksistē temperatūrā no -70 (antarktīdā, gan ne visu laiku), līdz +120 (šādas tādas baktērijas), sanāk kopā robežās ap 190 grādi.

  0
 6. c

  a bet kas tie tādi ir man nojausma gan maza.

  0
 7. c

  jā rekatoriem, nu tāds analfabēts jau neesmu, bija domāts reaktoriem :D

  0
 8. c

  ā starp citu par tiem rekatoriem, vai kas tie tur skaitās, nu īstenībā it kā jau ir iespējams un ir izgudrots dzinējs kurš var pavilkt to gaismas ātrumu, bet nav izgudrots materials no kā to pagatavot, ir vajadzīgs ļoti viegls un ļoti izturīgs materiāls.

  0
 9. c

  paga, paga sviestaini! es pa TV redzēju, ka kaut kādā alā atrada skorpionus kuri dzīvo tāda vidē, iespējams, ka tur bija arī ūdens, bet sēra koncentrācija bija ļoti augsta. neesmu biologs :D kā tur kas īsti ir nezinu, un tik sīki neatceros, bet nekas līdzīgs uz zemes nav bijis un tur ta vieta ir pilnība neskarta zem zemes bijusi varbūt pat miljons gadu.

  0
 10. R

  Aizmirsu piebilst par to atomreaktoru. Tas izstaro radiāciju. To 10 gadu laikā (minimums), kamēr viņi ceļotu - viņi sen jau būtu atstiepuši kātus..

  0
 11. R

  Barbar.

  Izmaksas būtu ļoti lielas. Varētu būt, ka lai uztaisītu ko tādu, vajadzētu veselas valsts budžetu :D

  +cik ilgā laikā ko tādu var dabūt gatavu (pie tam vēl nepieredzētos apstākļos. t.i. - atklātā kosmosā)

  0
 12. c

  tomēr būšu kļūdījusies, vakar par šo aprunājos ar vīru. tā varētu būt jauna sistēma. maza saule, nesen radusies, ar laiku ta paliekot arvien lielaka un ja pati planēta ir klinšaina un ūdens uz tās ir vēl tvaika veidā, un rakstā bija minēts, ka tā varētu būt, tad arī planēta ir pavisam jauna un dzīvība uz tās vel nav radusies.
  un tad jau Richarda versija arī liekas ticama :D

  1
 13. I
  Ierindas pilsonis 2007. g. 27. aprīlī 00:39

  Kas ir ,,Andromēdas miglājs" salīdzinot ar ,,Atnācējiem no nekurienes"? :-)

  0
 14. R

  Daudz interesantu ideju šeit pie komentāriem..

  Bet vai esat iedomājušies, ka tā varētu būt tā pati mūsu planēta Zeme pirms/pēc miljoniem/miljardiem gadu? (ja pieņem to teoriju, ka visums ir izliekts/ieliekts (neatceros kā tur bija).

  Teiksim, man ir teorija, ka visums varētu nebūt bezgalīgs. ja tas ir izliekts, tad ceļojot uz kaut kurieni visumā, Tu beigu beigās nonāktu atpakaļ, bet no citas puses. Diezgan grūti iedomāties, bet domāju, ka tas ir iespējams. Un ja to kādreiz pierādīs un uzskatīs par taisnību, tad cilvēkiem būs krietni jāapdomā pasaules mēslošana. Bet nu - pagaidām science fiction ^.^

  0
 15. C

  Xan
  No radioaktīvā piesārņojuma varētu izvairīties ja starta fāzi Zemes atmosfērā veiktu ar ķīmisko raķešdzinēju un uz kodoldzinēju pārietu jau ārpus atmosfēras kādu 100 km vai lielākā augstumā.
  Katrā ziņā impulsu kodoldzinējs ir viens no retajiem pašreiz reāli uzbūvējamajiem dzinējiem kam vienlaikus ir ļoti augsta efektivitāte un liela jauda un kas ļautu īsā laikā veikt starpplanētu lidojumus.

  0
 16. ņ

  Ja jau Oriona zvaigznājs atrodas "tikai" aptuveni 1600 gaismas gadu attālumā no Zemes, kas ir milzīgs gāzu un putekļu mākonis.
  Šajā mākonī ietilpst Oriona zvaigznāja (ar aci redzamie) zvaigžņu izgaismotie spožie miglāji: M78, M42, M43, kā arī mazāk spožie NGC 1973, 1975 un 1977 miglāji, Bārnarda cilpa.

  Tad jau 20 gaismas gadi... (cerams autoi nav kļudījušies šo ziņu p;ārrakstot) :P
  tad jau tas tipat kā ar "roku sasniedzams) :P ;)))))

  0
 17. ņ

  Gaismas gads (ly) - garuma mērvienība astronomijā. Tas ir attālums, ko gaisma veic viena gada laikā.

  * 1 ly = 9 460 730 472 580 800 m ≈ 9,46 × 1012 km ≈ 63241 AU ≈ 0,3066 pc

  Tas ir attālums, ko veiktu fotons vakuumā bezgalīgi tālu no jebkādiem gravitācijas un magnētiskajiem laukiem vienā 365,25 dienu garā gadā.

  Gaismas gadu bieži lieto, lai raksturotu attālumus starp zvaigznēm.

  Piemēram:
  Saules vidējais attālums no
  Piena Ceļa centra ~2,5×1017 km
  26 000-28 000 gaismas gadi

  0
 18. m

  > visvarenais, par telpas izliekumu un šortkatiem runājot, kā vispār ir ar navigāciju, ja nu ņems tagad un lidos uz to otru Zemi? Kur tad viņa patiesībā atrodas, ja šeit un tagad redz to, kas bijis pirms 20 gadiem? Ja nu tepat kaut kur blakus? :)

  0
 19. ž
  žēl nabadzīgus dvēselē 2007. g. 26. aprīlī 20:02

  Vēl pareģotāja Vanga stāstīja ,ka civilizētākie ar ko viņa sazinājas bij no planētas Vamfim.
  Es ticu,ka par mums ir gudrāki.
  Noteikti,ka viņi redzēdami tādus murgus ko mēs te rakstām un mūsu ļaunumu....mēs tādi nevienam neesam vajadzīgi. Vienīgi par verģiem.
  žēl,ka tik daudz ļaunuma.un dumju cilvēku.

  0
 20. k

  Kaut kaa negribas ticet, kad mes izgudrosim kaut ko tadu kas lautu sasniegt gaismas atrumu, vienigi paliek "Projekts Orion"

  0

iepriekšējais 1 2 3 4 5 6

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi