Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn Latvijā atklātas 968 viltotas banknotes un 351 viltota monēta

Foto:

Pagājušajā gadā Latvijā tika atklātas 968 viltotas eiro banknotes un 351 viltota monēta, teikts Latvijas Bankas padomes apstiprinātajā centrālās bankas 2014.gada pārskatā.

2014.gadā atklāto viltojumu nominālvērtību summa - 51 600 eiro - veidoja tikai 0,007% no apgrozībā esošās Latvijas Bankas emitētās skaidrās naudas apjoma, informē centrālā banka.

Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes Naudas tehnoloģiju daļas vadītājs Andris Tauriņš jau iepriekš vērsa uzmanību, ka 2014.gadā Latvijā tika reģistrēts ievērojami mazāk viltotu naudas zīmju nekā iepriekšējos gados. Iepriekš kopš 2010.gada ik gadu Latvijā tika konstatēti no 15 000 līdz 40 000 viltotu lata naudas zīmju.

Jau ziņots, ka nolūkā būt soli priekšā viltotājiem eirosistēma maina eiro banknošu dizainu un iestrādā tajās jaunas drošības pazīmes, pakāpeniski ieviešot otrās jeb Eiropas sērijas eiro banknotes. Šogad rudenī gaidāma jaunā 20 eiro banknote, bet apgrozībā jau ir jaunās piecu un desmit eiro banknotes.

Latvijas Bankas pārskatā arī teikts, ka 2014.gadā Latvijas Banka sāka komersantu, kas veic eiro banknošu un monētu apstrādi un laišanu otrreizējā apgrozībā, reģistrāciju un darbības kontroli. Komersants ir tiesīgs veikt eiro banknošu un monētu apstrādi un laišanu otrreizējā apgrozībā Latvijā, reģistrējoties Latvijas Bankā kā skaidrās naudas apstrādes iestāde. 2014.gada beigās Latvijā bija reģistrētas 85 skaidrās naudas apstrādes iestādes. Latvijas Banka skaidrās naudas apstrādes iestāžu darbību pārbaudīja, novērtējot to darbības atbilstību skaidrās naudas apstrādi regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

5 Komentāri