S, 30.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zīle: ES līmenī jācentralizē atsevišķas funkcijas cīņā pret naudas atmazgāšanu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Eiropas Savienības (ES) līmenī būtu jācentralizē atsevišķas funkcijas, kas saistītas ar cīņu pret naudas atmazgāšanu, portāla «Es&ES» rīkotajā diskusijā uzsvēra Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Zīle sacīja, ka par šo jautājumu valstīm vēl nav vienprātības, tomēr diskusijas par šo iespēju turpināsies. Arī Saeimas deputāts Ints Dālderis uzskata, ka centralizētāka uzraudzība Eiropas Savienības (ES) līmenī būtu visnotaļ loģisks priekšlikums. Katra valsts atsevišķi vairs nespēj cīnīties ar naudas atmazgāšanas riskiem. Jautājums būtu par to, cik lielā mērā centralizēt funkcijas un lokālo institūciju saglabāšana.

Tāpat politiķi diskusijā uzsvēra, ka, pilnveidojot finanšu sektora uzraudzību, lēmumi nedrīkst būt politizēti.

Zīle teica, ka ir svarīgi koncentrēties uz tiem darbiem, kas var uzlabot situāciju, bet nedarīt nebūtiskas lietas un tādas, kas var radīt aizdomas par politizāciju. Runājot par Latvijas politiķu apspriestajiem priekšlikumiem finanšu sektora uzraudzības jomā, Zīle norādīja, ka viņam sāk šķist, ka daži rīkojas politizēti, par ko varētu bažīties arī kolēģi Eiropas institūcijās.

Zīle ir skeptisks par Saeimā apspriesto ierosinājumu mainīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes locekļu iecelšanas kārtību. Arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nolēma līdz septembra vidum atlikt šī likumprojekta izskatīšanu, kas paredz noteikt pilnvaru termiņu ierobežojumus FKTK padomes locekļiem un dot parlamentam tiesības iecelt ne tikai FKTK priekšsēdētāju un vietnieku, bet arī pārējos padomes locekļus.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu