Divus jauniešus sauc pie kriminālatbildības par narkotiku pasūtīšanu internetā

FOTO: AP/Scanpix

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā divi jaunieši apsūdzēti par psihotropo vielu pārvietošanu lielā apmērā pāri Latvijas robežai, kā arī par to iegādāšanos un glabāšanu, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai viens no apsūdzētajiem nolēma no ārzemēm iegūt psihotropās vielas - ar LSD piesūcinātas papīra markas, MDMA jeb ekstazī saturošas tabletes, kā arī izžāvētu marihuānu.

Jaunietis internetā elektroniski vairākkārt pasūtīja minētās vielas, kuru kopējais svars atzīstams par lielu apmēru, kā arī tās iekļautas sevišķi bīstamo narkotisko vielu sarakstā. Par pasūtījumu jaunietis norēķinājās ar iepriekš iegādātu virtuālo kriptovalūtu «Bitcoin». Tāpat apsūdzētais bez realizācijas nolūka neatļauti iegādājās amfetamīnu saturošu vielu, kuru glabāja savām vajadzībām.

Otra apsūdzētā persona, apzinoties, ka darbības ar narkotiskajām un psihotropajām vielām un to nelikumīga pārsūtīšana pāri valsts robežai ir aizliegta, piekrita nodot savus datus un adresi, lai tajā saņemtu sūtījumus, tādā veidā atbalstot noziedzīgo nodarījumu. Tāpat otras apsūdzētais ieguva minētos sūtījumus pasta nodaļā un glabāja tos realizācijas nolūkā līdz brīdim, kamēr viņu aizturēja policijas darbinieki.

Viena persona apsūdzēta par sešu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kuri paredzēti Krimināllikuma 190.1.panta pirmajā un otrajā daļā par narkotiskas vai psihotropas vielas pārvietošanu pāri Latvijas robežai jebkādā nelikumīgā veidā, ja tas izdarīts grupā. Par to draud brīvības atņemšana līdz desmit gadiem. Tāpat viņam inkriminēta Krimināllikuma 253.panta pirmā daļa par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, par ko draud brīvības atņemšana līdz trim gadiem.

Otrs jaunietis arī apsūdzēts pēc Krimināllikuma 190.1.panta otrās daļas, bet viņam arī inkriminēta Krimināllikuma 253.1.panta trešā daļa par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tas ir darīts grupā, par ko draud brīvības atņemšana no trīs līdz desmit gadiem.

Abi jaunieši ir vaļsirdīgi atzinušies izdarītajā un izdarīto nožēlo, informēja Rēķe.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas rajona tiesai.

Uz augšu