Lai varētu izpildīt vērienīgos darbus, firmas piesaista apakšuzņēmējus. Mežaparka estrādes projektā zemes darbu veikšanai Re un Re un LNK industries pilnsabiedrība piesaistīja SIA Dankors.
Lursoft dati liecina, ka firmas īpašniece ir Krievijas pilsone Ļubova Dančenko, bet valdes loceklis ir Vitālijs Dančenko. Dankors apgrozījums 2015.gadā ir bijis 350 tūkstoši eiro, 2016.gadā 428 tūkstoši. Mežaparka estrādes projektā uzņēmumam bija jānorok un jāizved grunts no uzbēruma, kur līdz šim atradās skatītāju vietas. Firmai nav savas tehnikas un aprīkojuma, tāpēc to īrēja no vairākām firmām. Taču nesamaksāja.
Piemēram, SIA NK Noma nav saņēmusi 13 tūkstošus eiro par traktora nomu. Firmas valdes loceklis Kaspars Strazdiņš raidījumam saka: «Darbus mēs esam izpildījuši godam, bez aizrādījumiem, kas arī tika apliecināts parakstītajos rēķinos un transporta tehnikas ceļazīmēs. Ņemot vērā to, ka šeit tiek būvēts, teiksim, tāds Vislatvijas kultūras simbols, kas gadu gadiem ir vienojis latviešu tautu, nekas mums neliecināja par to, ka šajā objektā saskarsimies ar negodprātīgu ģenerāluzņēmēja apakšuzņēmēju.»
Tāpat desmitiem tūkstošu eiro nav saņēmušas vēl aptuveni desmit citas kompānijas, tostarp būvniecības aprīkojuma iznomāšanas firma Stats un kravu pārvadāšanas firma Lattransauto.
Lattransauto valdes loceklis Juris Ārgalis stāsta: «Piecas tehnikas, autotransporti, pašizgāzēji, darbi tika veikti principā visu vasaru. Jūnijs, jūlijs, augusts. Par jūniju viņi mums pusi apmaksāja, par izrakstīto rēķinu. Jūlijā strādājot, solīja, solīja, solīja un teica, būs, būs, būs, pēc tam izteicās, ka viņam ar ģenerāluzņēmēju ir kaut kādas nianses, kas jāpilnveido, jāatrisina līdz galam, un būšot pilna apmaksa arī par nākošajiem mēnešiem.
Rezultātā, tad, kad gribējām apstiprināt padarīto darbu aktus par jūliju un augustu, Dankora pārstāvis pazuda.»
Uzņēmuma vadītājs Vitālijs Dančenko skaidro, ka saviem biznesa partneriem nav varējis samaksāt, jo viņu apspēlējis ģenerāluzņēmējs, par to pašu samaksu pieprasot veikt lielāku darba apjomu nekā nolīgts. Re un Re un LNK viņam neesot samaksājuši ap 400 tūkstošiem.
«310 mums sanāk par papildu darbiem, un 100 tūkstoši vēl par līgumu, kur vēl nav izmaksājuši. Kopā 410 no kuriem viņi 10 procentus, ne desmit procentus, bet 27 tūkstošus, kas viņiem ir avanss, ko viņi pārskaitīja par papildu darbiem,» apgalvo Dančenko.
Papildu darbi bijuši celmu rakšana, būvju nojaukšana, materiālu piegāde un zemes blietēšana. Lielākās domstarpības bijušas par izvestajām zemēm. Ģenerāluzņēmējs tās rēķinājis sablīvētas, bet Dankors - pēc izraktā apjoma. Tas noticis jau pēc tam, kad šie darbi bija izdarīti.
Lielākā daļa darbu izdarīta – kalns norakts un izvests, būves nojauktas un smiltis savestas. Neesot tikai noasfaltēts viens celiņš, jo resursi izsīkuši, bet ģenerāluzņēmējs neesot maksājis par izdarīto. Tā kā nauda nav ienākusi, neesot bijis iespējams par beidzamo darbu samaksāt.
Ģenerāluzņēmēja pārstāvis SIA Dankors pārmetumus noliedz. Sadarbība pārtraukta, jo uzņēmējs neesot ticis galā ar darba apjomu. Viņš nepiekrīt, ka apakšuzņēmējs paveicis neapmaksātus papildu darbus.