O, 16.08.2022.

Kaimiņš vēl aizvien atrodas KNAB; Zakatistova advokāts izvairīgs

TVNET/LETA
Kaimiņš vēl aizvien atrodas KNAB; Zakatistova advokāts izvairīgs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 34
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) aizvien atrodas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kas veic procesuālās darbības, izmeklējot iespējamās nelikumības Kaimiņa partijas finansēšanā.

Pievienota 3. 4. un 5. rindkopa

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka paziņoja, ka Ģenerālprokuratūra KNAB sākto kriminālprocesu nekomentēs, jo procesa virzītājs ir KNAB.

Ģenerālprokuratūra tikai atbilstoši likumam nosūtīja Saeimai vēstuli, kurā informējusi, ka atbalsta procesa virzītāja ierosinājumu par lūgumu dot atļauju aizturēšanai un kratīšanai.

Tikmēr aizturētā «KPV LV» valdes locekļa Ata Zakatistova advokāts trešdienas vakarā atteicies komentēt to, vai Zakatistovs joprojām atrodas KNAB, kā arī, vai viņa klients šovakar tiks atbrīvots vai tomēr aizturēts uz nakti.

Aizstāvis neatbildēja arī uz citiem uzdotajiem jautājumiem, skaidrojot, ka ir parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Tikmēr partijas premjerministra amata kandidāts Saeimas vēlēšanām Aldis Gobzems sociālajā tīklā «Facebook» raksta, ka patlaban visu partijas operatīvo vadību uzņemas viņš un «KPV LV» līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa. Gobzems tikšot pilnvarots veikt visas darbības, kas ietilpst partijas līdzpriekšsēdētāju kompetencē. «Tas gadījumam, ja kādam ir vēlme paralizēt partijas ikdienas darbu,» viņš norāda.

Partijas «KPV LV» premjerministra kandidāts Aldis Gobzems sociālajā tīklā «twitter» raksta, ka KNAB šodien veikuši kratīšanu vecajā partijas birojā, kas jau pusotru gadu nav partijas mītnes vietne. Šajā adresē dzīvojot ārvalstu tūristi.

Jau vēstīts, ka KNAB kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas «KPV LV» finansēšanu aizturējis kopumā trīs personas.

KNAB darbinieki trešdien Saeimā aizturēja deputātu Kaimiņu. Tāpat KNAB trešdien veica kratīšanu pie partijas «KPV LV» valdes locekļa Ata Zakatistova un uzņēmēja Viestura Tamuža. «KPV LV» līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa žurnālistiem apstiprināja, ka starp aizturētajiem ir Zakatistovs.

Savukārt «KPV LV» premjerministra kandidāts Aldis Gobzems pastāstīja, ka uz KNAB kā liecinieces izsauktas partijas «KPV LV» grāmatvede, kā arī partijas valdes locekle Liepiņa.

Kriminālprocess sākts pēc trim Krimināllikuma pantiem - par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu, par ko draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, par starpniecību politiskās partijas nelikumīgā finansēšanā, par ko arī draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, kā arī par partijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu, par ko draud brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Gobzems trešdien preses konferencē uzsvēra, ka partija nav saņēmusi nelikumīgus līdzekļus no uzņēmēja Tamuža. Viņš piebilda, ka apmēram pirms gada viņš kopā ar Kaimiņu un partijas līdzpriekšsēdētāju Zakatistovu bijuši KNAB birojā saistībā ar medijos publicēto video, kurā Kaimiņš, Zakatistovs un Tamužs apspriež partijas finansēšu, taču KNAB izmeklētājs toreiz esot norādījis, ka lietā neesot pārliecinoši pierādījumi un lieta tikšot izbeigta.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka 2017.gada 5.jūnijā sāktā kriminālprocesa materiālos ir ziņas par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kuru rezultātā politiskā partija «KPV LV» saņēma nelikumīgu finansējumu, tajā skaitā par Kaimiņa iespējamu noziedzīgu rīcību, pieprasot citai personai pieņemt darbā viņa kontrolētajā uzņēmumā fiktīvus darbiniekus un saņemot no viņiem atpakaļ skaidrā naudā minētām personām kā darba algu un citus maksājumus pārskaitītās summas, liecina parlamentam sniegtā informācija par šo lietu. Tādā veidā esot iegūti finanšu līdzekļi, kurus, iespējams, izmantoja politiskās partijas «KPV LV» finansēšanai, kā arī Kaimiņa personiskām vajadzībām.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka 2016.gada pavasarī AS «Eco Baltia» padomes priekšsēdētājs Tamužs paziņojis koncernā ietilpstošam uzņēmumam, ka vēlas nolīgt Zakatistovu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam. Pēc Tamuža norādījuma ticis noslēgts līgums starp šo koncernā ietilpstošo uzņēmumu un SIA «Per capita» par konsultāciju sniegšanu. Analoģisks līgums par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu ticis noslēgts arī atkārtoti, faktiski pagarinot iepriekš noslēgto līgumu. Izmeklēšanā esot konstatēts, ka līgumā paredzētās konsultācijas nav sniegtas.

Ik mēnesi šis uzņēmums atbilstoši līguma prasībām un SIA «Per capita» piestādītajiem rēķiniem pārskaitīja naudas līdzekļus 2000 eiro apmērā un pievienotās vērtības nodokli uz SIA «Per capita» bankas kontu līdz brīdim, kad masu saziņas līdzekļos parādījās ziņas par Kaimiņa, partijas «KPV LV» valdes locekļa Zakatistova un Tamuža sarunām, kurās Zakatistovs paziņoja, ka saņem no Tamuža 2000 eiro mēnesī.

Savukārt Tamužs tikšanās reizē ar Kaimiņu un citām personām esot jautājis par viņam iegūstamo nosacīto labumu, vai tā būs nauda vai vara, vai ekonomikas ministra postenis. Pirmstiesas izmeklēšanā iegūti pierādījumi, ka minētie naudas līdzekļi tika izmantoti «KPV LV» vajadzībām, bet nav norādīti partijas finanšu dokumentācijā, liecina informācija, kas tika sniegta parlamentam par šo lietu. No lietā esošiem materiāliem izrietot, ka Kaimiņš, Zakatistovss un Tamužs apzinājās, ka šāda veida maksājumi ir nelikumīgi, un mēģināja tos slēpt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu