S, 20.08.2022.

Tramps: Ziemeļkorejas sankcijas pagaidām paliek spēkā

LETA/AFP
Tramps: Ziemeļkorejas sankcijas pagaidām paliek spēkā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
ASV prezidents Donalds Tramps
ASV prezidents Donalds Tramps Foto: CARLOS BARRIA / REUTERS

Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas pagaidām paliek spēkā, otrdien sacīja ASV prezidents Donalds Tramps, vienlaikus norādot, ka vēlas tās atcelt, cik vien drīz iespējams.

«Sankcijas tiks atceltas, kad mēs būsim pārliecināti, ka kodolieroči vairs nav faktors,» preses konferencē pēc samita Singapūrā sacīja Tramps. «Es ceru, ka tas būs drīz... es ar nepacietību gaidu uz brīdi, kad varēšu tās atcelt.»

Tikmēr Ķīna jau ierosinājusi, ka ANO Drošības padomei vajadzētu apsvērt Ziemeļkorejai noteikto sankciju apturēšanu vai atcelšanu, ja Phenjana rīkojas atbilstoši ANO rezolūcijām un diplomātiskajās sarunās tiek panākts progress.

Ķīna «pauž gandarījumu un atbalsta» Kima un Trampa sarunas centienos panākt konsensu denuklearizācijas jautājumā un lai panāktu miera mehānisma izveidošanu, sacīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gens Šuans.

«Sankcijas nav beigas. Mēs ticam, ka Drošības padome var pielikt pūles, lai tagad atbalstītu diplomātiskos centienus,» sacīja amatpersona.

Ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu samita sarunās ticis spriests arī par cilvēktiesību situāciju Ziemeļkorejā, sacīja Tramps.

«Mēs par to šodien spriedām, nopietni,» preses konferencē atzina prezidents. «Mēs saistībā ar to kaut ko darīsim. Tā ir smaga. Tā, starp citu, ir smaga daudzās vietās.»

Preses konferencē Tramps arī atzina, ka Ziemeļkorejai ir nozīmīgs kodolieroču arsenāls.

ASV nav plašas izlūkinformācijas par Ziemeļkoreju, sacīja Tramps, tomēr «mums ir pietiekami daudz izlūkinformācijas, lai zinātu, ka tas, kas viņiem ir, ir ļoti nozīmīgs.»

Kims saprot, ko ASV sarunās centās panākt, norādīja Tramps. «Es uzskatu, ka viņš šīs lietas paveiks.»

Trampa un Kima otrdien samitā Singapūrā parakstītajā kopīgajā dokumentā Ziemeļkoreja apņēmās «strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā», un Tramps savukārt apņēmās Ziemeļkorejai sniegt drošības garantijas.

Līderi solīja izveidot jaunas ASV un Ziemeļkorejas attiecības «atbilstoši abu valstu tautu centieniem pēc miera un labklājības».

Kā tika prognozēts, Kima un Trampa sarunās galvenā uzmanība tiks pievērsta jautājumam par Ziemeļkorejas denuklearizāciju apmaiņā pret ekonomisko un diplomātisko sankciju mazināšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu