Āfrikas cūku mēris šonedēļ atklāts 14 mežacūkām Latvijā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Russell Cheyne / REUTERS

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 14 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM konstatēta divām mežacūkām Talsu novada Lībagu pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, Bauskas novada Brunavas pagastā, Engures novada Smārdes pagastā, Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, Kandavas novada Kandavas pagastā, Limbažu novada Vidrižu pagastā, Līvānu novada Rudzātu pagastā, Ludzas novada Pildas pagastā, Rēzeknes novada Lendžu pagastā, Talsu novada Balgales un Virbu pagastos, Tukuma novada Lestenes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 540 ar to slimām mežacūkām 71 novada 185 pagastos un vienā pilsētā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu