C, 11.08.2022.

Organizatori: Dalailamas gaidāmā vizīte Lietuvā nav politiska

TVNET/LETA
Organizatori: Dalailamas gaidāmā vizīte Lietuvā nav politiska
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tibetas budistu garīgais līderis Dalailama
Tibetas budistu garīgais līderis Dalailama Foto: EPA/Scanpix

Tibetas budistu garīgā līdera Dalailamas nākammēnes plānotā vizīte Lietuvā un lekcijas Viļņā nav saistītas ar politiskiem jautājumiem un nerada nekādus draudus, paziņojuši vizītes organizatori.

Sabiedriskais nodibinājums «Tibetas nams» («Tibeto namai»), kas rīko Dalailamas vizīti, nācis klajā ar šādu paziņojumu, atbildot uz Ķīnas vēstniecības Viļņā brīdinājumu, ka Dalailamas vizīte var kaitēt Lietuvas un Ķīnas divpusējām attiecībām.

«Tibetas garīgā līdera vizītes Lietuvā rīkotāji «Tibetas nams» vēlas atkārtoti uzsvērt, ka 13.-14.jūnijā paredzētā vizīte ir balstīta labā gribā un tai nav politiska mērķa,» sacīts paziņojumā.

14.jūnijā Viļņas «Siemens» arēnā Tibetas budistu garīgais līderis lasīs lekciju par tematu «Laimes māksla». Tā būs maksas lekcija angļu valodā ar tulkojumu lietuviešu un krievu valodā, un tās ieņēmumus paredzēts izmantot Dalailamas vizītes izdevumu segšanai.

«Tibetas nams» paziņojumā teikts, ka šī lekcija «nekādā ziņā nav saistīta ar politiskiem jautājumiem, tai nav politiskas nokrāsas un tā nerada nekādus draudus».

«Draudzīga, labā gribā balstīta un politiski neitrāla būs arī garīgā līdera tikšanās dienu iepriekš ar akadēmisko kopienu Viļņas Universitātē, kurš viņš lasīs lekciju par izglītības cilvēciskajām vērtībām,» sacīts organizatoru paziņojumā.

«Tibetas nams» piebildis, ka Dalailama arī vēlas apsveikt Lietuvu neatkarības pasludināšanas 100.gadadienā, kas tiek atzīmēta šogad.

Ķīnas vēstniecība Viļņā šonedēļ brīdināja, ka «dažas personas, kas organizējušas Dalailamas vizīti Lietuvā, radīs platformu pret Ķīnu vērstiem separātiskiem spēkiem, kas cenšas panākt «Tibetas neatkarību», ienesot negatīvus faktorus labajās Ķīnas un Lietuvas attiecībās».

«Ķīnas valdība stingri iebilst pret jebkādām Dalailamas pret Ķīnu vērstām separātiskām aktivitātēm. (..) jebkurā valstī, kā arī iestājas pret jebkuras valsts amatpersonu jebkādiem kontaktiem ar viņu,» norādīja Ķīnas vēstniecības pārstāvis.

Ķīna uzskata Dalailamu par separātistu, kas vēlas panākt Tibetas neatkarību no Ķīnas. Dalailama ir paziņojis, ka Tibetai jābūt Ķīnas sastāvā, bet ar lielāku autonomiju.

Dalailamam šī būs ceturtā vizīte Lietuvā.

Kad Dalailama apmeklēja Lietuvu 2013.gada septembrī, ar viņu privāti tikās prezidente Daļa Grībauskaite. Šī tikšanās pasliktināja Lietuvas un Ķīnas attiecības, nodarot būtisku kaitējumu arī abu valstu ekonomiskajiem sakariem. Attiecības tika uzlabotas 2015.gada februārī.

Pēc viesošanās Viļņā Dalailama apmeklēs Rīgu, kur no 16. līdz 18.jūnijam turpinās savu mācību ciklu. Latvijā Dalailama iepriekšējo reizi viesojās pagājušā gada septembrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu