«Forbes» pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā nonācis «Amazon» vadītājs Džefs Bezoss

«Amazon» vadītājs Džefs Bezoss

FOTO: EPA/Scanpix

ASV interneta tirdzniecības giganta «Amazon» vadītājs Džefs Bezoss ierindojies žurnāla «Forbes» veidotā ikgadējā pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā, viņam apsteidzot datortehnoloģiju uzņēmuma «Microsoft» dibinātāju Bilu Geitsu.

Bezosa bagātība šogad novērtēta 112 miljardu dolāru (91 miljarda eiro) apmērā, kas ir par 39,2 miljardiem dolāru vairāk nekā pirms gada. «Forbes» norāda, ka Bezosa bagātība piedzīvojusi straujāko kāpumu viena gada laikā kopš 1987.gada, kad žurnāls sāka pasaulē turīgāko cilvēku saraksta veidošanu.

Otro vietu ar 90 miljardu dolāru bagātību ieņem Geitss, kurš kopš 1995.gada vien sesto reizi nav ierindojies «Forbes» saraksta augšgalā, bet trešajā vietā ir amerikāņu investors Vorens Bafets, kura bagātība veido 84 miljardus dolāru.

Tikmēr ceturtajā vietā nokļuvis Francijas luksusa preču ražotāja LVMH vadītājs Bernārs Arno, kura turība pieaugusi par 30,5 miljardiem dolāru un sasniegusi 72 miljardus dolāru, viņam arī pirmo reizi kopš 2012.gada kļūstot par Eiropas bagātāko cilvēku.

Pirmo «Forbes» saraksta sešinieku noslēdz sociālā tīkla «Facebook» dibinātājs un vadītājs Marks Cukerbergs (71 miljards dolāru) un Eiropas lielākā apģērbu mazumtirdzniecības uzņēmuma «Inditex» dibinātājs Amansio Ortega (70 miljardi dolāru).

«Forbes» norāda, ka kopumā pasaulē ir 2208 miljardieri, kas ir visu laiku augstākais līmenis. Šo miljardieru kopējā bagātība gada laikā palielinājusies par 18% - līdz 9,1 triljonam dolāru, kas arī ir rekordaugsts līmenis.

«Forbes» sarakstā ir arī 259 jaunpienācēji, tostarp 89 no Ķīnas.

Uz augšu