«Eurostat» sākotnējie dati: Latvijā pirmajā ceturksnī bijusi straujākā IKP izaugsme ES

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujākais iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums Eiropas Savienībā (ES), liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes «Eurostat» sākotnējie dati, kas apkopoti par 20 bloka zemēm.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP 2018.gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājies par 5,2%. Aiz Latvijas seko Polija (+4,9%), Ungārija (+4,7%), Čehija (+4,5%) un Rumānija (+4,2%). Lietuvas, tāpat kā Bulgārijas ekonomika, šajā periodā pieaugusi par 3,5%.

Gada izteiksmē IKP pirmajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati, izņemot Dānijā, kur tas sarucis par 0,8%.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni IKP audzis par 2,3%, bet salīdzinājumā ar pērnā gada ceturto ceturksni ekonomikas izaugsme bijusi 0,3% apmērā.

Pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo triju mēnešu periodu IKP pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Rumānijā, kur tas saglabājies nemainīgs.

Straujākā ekonomikas izaugsme šajā periodā arī bijusi Latvijā (+1,7%), kurai seko Polija (+1,6%), Ungārija (+1,2%), Somija (+1,1%), Slovākija (+0,9%), Lietuva un Bulgārija (abās valstīs +0,8%).

Visas ES ekonomika pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2017.gadā augusi par 2,4%, bet eirozonas tautsaimniecība - par 2,5%. Salīdzinājumā ar ceturto ceturksni IKP gan ES, gan eirozonā pieaudzis par 0,4%.

Dati par Grieķiju, Horvātiju, Igauniju, Īriju, Luksemburgu, Maltu, Slovēniju un Zviedriju nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi ir izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.

Uz augšu