Ja mēģinām dzīvot pēc kādiem iepriekšējiem vai gluži jauniem standartiem vai sociālos tīklos noskatītajām perfektām dzīvēm, tas kļūst ļoti sarežģīti un, iespējams, pat neveselīgi. Svarīgi ir apzināties sevi jaunā situācijā un saprast, ko ar šo vienu papildu lomu es varu izdarīt, kas jāsaglabā un kas jāaizmirst no savas iepriekšējās dzīves komplektiņa,» skaidro Viktorija.
Lūk, seši Viktorijas Puzo ieteikumi, atgriežoties darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma:
Jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no tā, vai viņš ir vai nav jaunais vecāks, jāapmierina savas pamatvajadzības – pēc miega, kustībām, kvalitatīva uztura u. c. Lai varētu ko dot otram, vispirms ir jāuzpilda pašai savas rezerves, kaut ar mazām un praktiskām lietām, kas ļaus tev justies labāk.
2. Strādā vienā komandā ar bērna tēvu
Pārrunājiet visus svarīgos jautājumus un daliet atbildību, kur vien tas iespējams! Esiet kopā mājsaimniecības uzturēšanā un mājas darbos, bērna audzināšanā, naudas pelnīšanā un citur! Der atcerēties, ka pastāv iespēja arī bērna kopšanas atvaļinājumu dalīt starp abiem vecākiem. Piemēram, pirmo pusgadu pēc bērna piedzimšanas ar viņu kopā ir mamma, bet otro, kad bērns jau paaudzies – tētis.
3. Definē, kuri ir tavi atbalsta cilvēki
Apzini, kuri cilvēki noteiktos brīžos un situācijās tev varēs palīdzēt, un izrunājiet iespējamo palīdzības veidu! Omes, opapi, māsas un brāļi, draugi – šis tīkls nepieciešamības gadījumā varēs pieslēgties bērna pieskatīšanā, un tev būs liels atbalsts lomu savienošanā.